15' DeAndre Yedlin
47' Fabian Schar
65' Miguel Almirón
72' Matthew Longstaff
Fred 3'
Scott McTominay 30'
Marcos Rojo 78'
Godzina: 17:30
Data: 06.10.2019 r.
Stadion: St James’ Park

Newcastle United: Dubravka – Clark, Schar, Lascelles, Willems – Yedlin, S. Longstaff, M. Longstaff, Saint-Maximin (Atsu 83'), Almiron (Krafth 90') – Joelinton (Carroll 55')

Manchester United: De Gea – Young (Chong 86'), Maguire, Tuanzebe, Dalot (Rojo 60') – Fred, McTominay – Pereira, Mata (Greenwood 66'), James – Rashford

Manchester United przegrał z Newcastle United 0:1 (0:0) w 8. kolejce Premier League. Czerwone Diabły po raz kolejny w tym sezonie spisały się poniżej oczekiwań. Zawodnicy Ole Gunnara Solskjaera pozostają bez zwycięstwa na wyjeździe już od 11 spotkań z rzędu.

Piłkarze Manchesteru United przed meczem z Newcastle zapowiadali chęć powrotu na zwycięską ścieżkę. Spotkania na St James’ Park nie zaczęli jednak na wysokich obrotach i szybko oddali inicjatywę gospodarzom, którzy byli zdeterminowani, aby zrehabilitować się za wysoką porażkę z Leicester City (0:5).

Sporo zamieszania w szeregach defensywnych Manchesteru United robił początkowo Allan Saint-Maximin. Francuz chętnie wdawał się w efektowne dryblingi. W 12. minucie zanotował mocny strzał zza pola karnego. Uderzenie było natomiast niecelne i David de Gea nie musiał interweniować.

Manchester United nie miał pomysłu na grę i rozgrywał piłkę w poprzek boiska. Konstruowanie ataków przychodziło piłkarzom Solskjaera z dużym trudem. Wiele do życzenia pozostawały także nieliczne dośrodkowania w pole karne, które były niedokładne.

W 28. minucie Czerwone Diabły otrzymały pierwszy sygnał ostrzegawczy. Pięknego gola w swoim debiucie w Premier League mógł zdobyć Matthew Longstaff. 19-letni Anglik dostał dobre podanie od Saint-Maximina, huknął zza pola karnego ile miał tylko sił, lecz piłka trafiła w poprzeczkę bramki De Gei i mocno nią zatelepała.

Dziesięć minut później kapitalną interwencję w polu karnym Manchesteru United zanotował Harry Maguire. Anglik ofiarnym wślizgiem zablokował strzał Miguela Almiróna. Paragwajczyk chwilę wcześniej idealnie wkleił się w linię obrony Czerwonych Diabłów i wbiegł w szesnastkę na dogodną pozycję. Nie pokonał jednak ostatniej przeszkody w postaci Maguire’a.

Manchester United pierwszy celny strzał zanotował dopiero w 40. minucie. Mocno zza pola karnego przymierzył Andreas Pereira. Piłka leciała jednak w środek bramki i nie sprawiła żadnych problemów Martinowi Dubravce.

Czerwone Diabły, choć nie miały wielu sytuacji, to mogły zejść na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Bliski debiutanckiego gola w Manchesterze United był Maguire. Piłkę w pole karne z rzutu rożnego posłał Ashley Young, na szóstym metrze niepilnowany znalazł się środkowy defensor United, uderzył futbolówkę głową minimalnie obok słupka.

W przerwie menadżerowie nie zdecydowali się na żadne zmiany i zmianie nie uległ też obraz gry. Czerwone Diabły dłużej utrzymywały się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało i nie przekładało się to na groźne sytuacje pod bramką Srok. Niewiele pracy miał także David de Gea.

W 69. minucie dobrą akcje przeprowadzili wprowadzony z ławki Mason Greenwood i Ashley Young. Młody Anglik podał do kapitana United, ten rozpędzony w polu karnym zdecydował się jednak na wycofanie piłki do kolegi, zamiast na mocny strzał po długim rogu. Chwilę później bliski dojścia do pozycji strzeleckiej był na szóstym metrze Rashford, lecz w ostatniej chwili ubiegł go Fabian Schär.

W 72. minucie St James’ Park eksplodowało z radości. Newcastle United wyprowadziło błyskawiczną kontrę po kornerze Manchesteru United. Jetro Willems spod linii końcowej wyłożył piłkę do Matthew Longstaffa, który tym razem zdecydował się na płaski strzał zza pola karnego i zaskoczył De Geę.

Newcastle United po objęciu prowadzenia skoncentrowało się na obronie korzystnego wyniku i pozwoliło na długie rozgrywanie piłki Czerwonym Diabłom. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera nie mieli jednak pomysłu na rozmontowanie defensywy gospodarzy i do końcowego gwizdka bili głową w mur.

Czerwone Diabły i pozostałe drużyny w Premier League czeka teraz dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji. W kolejnej kolejce Manchester United zmierzy się u siebie z Liverpoolem (20 października).