Godzina: 16:00
Data: 07.10.2023 r.

Manchester United: Onana – Lindelof (Martial 71'), Evans, Maguire, Dalot – Casemiro (Eriksen 46'), Amrabat (McTominay 87') – Fernandes, Mount (Antony 62'), Rashford (Garnacho 62') – Hojlund

Brentford: Strakosha – Collins, Pinnock, Ajer – Jensen (Ghoddos 83'), Norgaard, Janelt (Onyeka 70'), Roerslev, Hickey – Mbuemo, Wissa (Maupay 70')

Manchester United wygrał z Brentfordem 2:1 (0:1) w 8. kolejce Premier League. Czerwone Diabły wyrwały zwycięstwo w samej końcówce spotkania na Old Trafford. Dwie bramki w doliczonym czasie gry zdobył Scott McTominay!

Erik ten Hag dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce Manchesteru United. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Harry Maguire i Jonny Evans, którzy stworzyli duet stoperów pod nieobecność Raphaela Varane’a. Na pozycji lewego obrońcy tym razem zagrał Victor Lindelof.

Piłkarze Manchesteru United nie zaczęli meczu z The Bees od zdecydowanych ataków i nie sprawiali wrażenia drużyny, która za wszelką cenę chce wrócić na właściwe tory po najgorszym starcie sezonu w historii Premier League. Brentford stosował wysoki pressing i skutecznie odsunął grę od własnej bramki.

W 16. minucie goście przeprowadzili groźny atak za sprawą Yoane’a Wissy. Napastnik The Bees wpadł w pole karne Czerwonych Diabłów, oddał mocny strzał, ale skuteczny blok zanotował Jonny Evans.

Manchester United pierwszy godny odnotowania atak skonstruował w 22. minucie. Andre Onana zagrał długie podanie na połowę Brentfordu, a Bruno Fernandes szybko uruchomił Masona Mounta. Anglik oddał strzał, a dobry blok w szesnastce gości zanotował Ethan Pinnock.

Czerwone Diabły za bierną postawę zostały skarcone w 26. minucie, kiedy to Brentford objął prowadzenie. Akcja zaczęła się od błędu Casemiro, po którym ruszył atak gości. Wissa wstrzelił futbolówkę w szesnastkę, a źle wybił ją Victor Lindelof. Piłkę zgarnął Mathias Jensen i oddał lekki strzał. Na linii bramkowej kiepsko spisał się Andre Onana i zespół Thomasa Franka objął prowadzenie.

W zawodnikach Manchesteru United nie było widać sportowej złości. Gracze Erika ten Haga pierwszy celny strzał w meczu zapisali na swoim koncie dopiero w 37. minucie. Bezbarwny i bez życia Marcus Rashford przebił się przez defensywę Brentfordu i uderzył po krótkim rogu. Dobrą interwencję zanotował Thomas Strakosha. Tylko na tyle było stać United w pierwszej połowie.

Erik ten Hag w przerwie dokonał jednej zmiany w szeregach Czerwonych Diabłów. Christian Eriksen zastąpił Casemiro. Duńczyk w 53. minucie zanotował dobrą próbę z około 25 metrów. Bramkarz Brentfordu miał problemy z interwencją po soczystym strzale Eriksena, ale wynik na Old Trafford pozostał bez zmian.

Gra Manchesteru United pozostawiała wiele do życzenia i w 62. minucie Ten Hag zdecydował się na podwójną zmianę. Różnicę mieli zrobić Antony oraz Alejandro Garnacho, którzy pojawili się w miejsce Masona Mounta oraz Marcusa Rashforda.

W 76. minucie Garnacho miał swoją okazję. Czerwone Diabły zawiązały dobrą akcję, a w końcowym etapie Argentyńczyk otrzymał podanie od Christiana Eriksena. Skrzydłowy United oddał mocny strzał, lecz posłał piłkę nad poprzeczką bramki Brentfordu.

The Bees w drugiej połowie sporadycznie przedostawali się pod bramkę Manchesteru United. W 83. minucie do poważnego wysiłku zmuszony został Andre Onana. Kameruński golkiper zanotował dobrą interwencję po mocnym strzale Neala Maupaya zza pola karnego.

W 89. minucie piłka wpadła w końcu do bramki Brentfordu. Futbolówkę do siatki skierował Kristoffer Ajer, ale radość kibiców Manchesteru United trwała krótko. W akcji na pozycji spalonej był Anthony Martial i sędzia po analizie VAR anulował trafienie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Manchester United w końcu dopiął swego. Piłkę spod linii końcowej zagrał Alejandro Garnacho, a strzał na bramkę Brentfordu oddał Diogo Dalot. Strakosha wybił futbolówkę przed siebie, a ze skuteczną dobitką pospieszył Scott McTominay!

Manchester United do samego końca szukał zwycięskiej bramki. W siódmej minucie doliczonego czasu gry bohaterem Old Trafford został Scott McTominay! Długą piłkę z własnej połowy w pole karne z rzutu wolnego zagrał Bruno Fernandes. Walkę o górną piłkę wygrał Harry Maguire, a następnie dobrym strzałem głową popisał się Scott McTominay. Szkot dał zwycięstwo Czerwonym Diabłom!