Fulham: Schwarzer - Konchesky, Pantsil, Hangeland, Baird -
Hughes, Gera, Murphy (Dikgacoi 80'), Duff (Greening 76') - Dempsey, Zamora (Nevland 90')

Man Utd: Kuszczak - , Evra, De Laet (Fabio 57'), Carrick, Fletcher -
Gibson (Berbatow 57'), Scholes, Anderson, Valencia - Owen (Welbeck 72'), Rooney

Fulham pokonało Manchester United 3:0 na Craven Cottage. Bramki dla gospodarzy zdobyli Danny Murphy, Bobby Zamora i Damien Duff.

Oba kluby zaczęły mecz nie forsując tempa, pierwsze 15 minut przeszło praktycznie bez echa. Jedynym godnym uwagi wydarzeniem jest żółta kartka, jaką w 7 minucie otrzymał Paul Scholes. Jak się okazało, to była zapowiedź prawdziwego koszmaru, jaki czekał później Anglika.

W 15 minucie szczęścia próbował Darron Gibson, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Prawdziwy popis umiejętności dał w 2 minuty później Tomasz Kuszczak. Po zgraniu piłki przez Bobby’ego Zamorę z najbliższej odległości na bramkę Polaka strzelał Zoltan Gera, jednak nasz golkiper wykazał się świetnym refleksem i przerzucił piłkę nad bramką.

W 22 minucie słabo grający zawodnicy United nie mieli już tyle szczęścia. Fatalny błąd w środku boiska popełnił Paul Scholes, piłkę przejął Danny Murphy i mierzonym strzałem zza pola karnego tuż przy słupku pokonał Kuszczaka.

Przez następne minuty goście próbowali się odgryźć, ale zarówno Wayne’owi Rooneyowi, jaki Darronowi Gibsonowi nie udało się zagrozić bramce Marka Schwarzera.

W 32 minucie sytuacja Diabłów mogła się skomplikować, po dośrodkowaniu Zoltana Gery dobrej sytuacji nie wykorzystał Bobby Zamora.

Do końca pierwszej połowy nie było już wartych uwagi szans i po bezbarwnej grze United, a w szczególności Paula Scholesa Fulham prowadziło na Craven Cottage 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Sir Alexa Fergusona. W 46 minucie po zgraniu Clinta Dempseya wynik na 2:0 podwyższył Bobby Zamora.

Cztery minuty później indywidualną akcję przeprowadził Antonio Valencia, jednak bez powodzenia.

W 53 minucie groźnie z dystansu strzelał Zoltan Gera, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Groźną akcję United przeprowadziło w 61 minucie, po uderzeniu Wayne’a Rooneya piłka minęła słupek.

Rozgrywający świetną partię Bobby Zamora mógł zdobyć drugą swoją bramkę w 63 minucie, ale angielski napastnik posłał piłkę nad poprzeczką.

Dzieła zniszczenia grającego beznadziejne spotkanie zespołu gości dopełnił Damien Duff w 75 minucie. Irlandczyk popisał się precyzyjnym strzałem z powietrza po asyście Bobby’ego Zamory.

Bohater meczu, Zamora, mógł jeszcze bardziej pogrążyć gości, jednak jego strzał w ostatniej minucie obronił Tomasz Kuszczak.

Wynik 3:0 dla Fulham w zupełności oddaje postawę United w dzisiejszym spotkaniu.