Godzina: 17:30
Data: 28.04.2019 r.

Manchester United: De Gea – Young, Bailly (Rojo 71'), Lindelof, Shaw – Herrera, Matić, Pogba – Mata (McTominay 81') – Rashford (Sanchez 65'), Lukaku

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta, Rudiger (Christensen 65'), Luiz, Alonso – Jorginho, Kante, Kovacić (Loftus-Cheek 75'), – Hazard, Higuain, Willian (Pedro 84')

Czerwone Diabły nie zdołały pokonać Chelsea przed własną publicznością w meczu 36. kolejki Premier League i zremisowały 1:1 (1:1). Prowadzenie w początkowych minutach spotkania objęli gracze Solskjaera po ładnej akcji i golu Juana Maty. Londyńczycy zdołali jednak wyrównać jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Zawodnicy Manchesteru United mając w głowach zgubione punkty przez swoich bezpośrednich rywali w walce o TOP 4 w ostatnich kolejkach, od samego początku starcia z Chelsea rzucili się do ataków. Już w 4. minucie Luke Shaw posłał daleką wrzutkę do Lukaku. Belg dryblował w polu karnym próbował położyć Kepę, ale bramkarz skutecznie obronił strzał napastnika United.

Napór Diabłów szybko przyniósł oczekiwany rezultat. Już w 11. minucie gola po bardzo ładnej akcji całego zespołu zdobył Juan Mata. Lukaku technicznie przerzucił piłkę nad defensywą Chelsea do rozpędzonego Luke’a Shawa. Boczny obrońca podał do środka pola karnego i stamtąd Hiszpan wbił technicznym strzałem gola do siatki.

Po dominacji United w pierwszym kwadransie, Chelsea zaczęła zagrażać bramce United. Najpierw z wolnego bezpośrednio próbował uderzać Marcos Alonso. Defensor wysoko przestrzelił bramkę. Chwilę później bezpośrednim wolejem po wrzutce z rzutu rożnego uderzał Jorginho.

30. minuta to dośrodkowanie z rzutu rożnego i groźne uderzenie Erica Bailly’ego główką z kilku metrów. Piłka minęła światło bramki o kilkanaście centymetrów.

Tuż przed przerwą gracze Chelsea zdołali szczęśliwie wyrównać wynik spotkania. Z dystansu potężnym uderzeniem De Geę chciał zaskoczyć Antonio Rudiger. Hiszpan zdołał tylko sparować piłkę przed siebie. Tam niestety zaczaił się Marcos Alonso, który skutecznie wykorzystał dobitkę i pokonał De Geę celnym strzałem.

W 45. minucie Matić posłał piękną, daleką piłkę do Rashforda, uruchamiając kontratak Manchesteru United. Marcus wykonał drybling, przerzucił piłkę do zamykającego akcję Maty, a ten uderzył z ostrego kąta. Hiszpan wywalczył jednak tylko rzut rożny.

Po przerwie pierwszą próbę dla bramkarza Chelsea przeprowadził Marcus Rashford. Anglik uderzał w swoim stylu z rzutu wolnego. Piłka po koźle na murawie wpadła jednak pewnie w ręce londyńskiego golkipera.

Na 25 minut przed końcem na murawie pojawił się Alexis Sanchez, który zmienił niewidocznego w tym spotkaniu Marcusa Rashforda. Chwilę potem po natarciu Mateo Kovacicia urazu kolana doznał Eric Bailly. Chorwat upadając wykręcił staw kolanowy stoperowi Manchesteru United, który opuścił murawę przy pomocy 2 lekarzy. Ole był zmuszony wprowadzić na boisko Marcosa Rojo.

W 72. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Willian. Brazylijczyk mocno podkręcił futbolówkę, ale ta przeleciała nieco ponad poprzeczką bramki Manchesteru United.

Do końca meczu na Old Trafford gra obu zespołów była mocno szarpana, otwarta i często przerywana przez gwizdek sędziego lub z powodu opuszczenia piłki obszaru boiska. Godną odnotowania była szansa Romelu Lukaku z doliczonego czasu gry, w której znalazł się w sytuacji sam na sam. Niestety Belg był na pozycji spalonej. Drugą okazję odnotował Marcos Rojo, który strzelał głową po wrzutce z rzutu rożnego. Z linii bramkowej piłkę skutecznie wybił niestety Pedro.

W doliczonym czasie gry do ataku ruszyła nagle Chelsea. Po kilku nieudanych atakach, bardzo dobrą okazję strzelecką zanotował Gonzalo Higuain. Snajper Chelsea uderzył z ostrego kąta, ale trafił tylko bramkarza Red Devils.

Manchester United zaprzepaścił kolejną szansę na odrobienie strat punktowych do zespołów z TOP 4, jednocześnie ograniczając swoje szanse na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie do minimum.