45' Wayne Rooney
50' CristianoRonaldo 50'
55' Carlos Tevez 55'
70' CristianoRonaldo 70'
85' Rio Ferdinand 85'
88' Cristiano Ronaldo 88'
90' Carlos Tevez 90'
Damien Duff 82'
Alan Smith 90'
Godzina: 18:15
Data: 12.01.2008 r.

Man Utd: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidic, Evra (Simpson 67') - Ronaldo, Carrick, Anderson (Fletcher 72'), Giggs (Nani 72') - Rooney, Tevez

Newcastle: Given - Carr, Taylor, Cacapa, Jose Enrique - Milner (Viduka 64'), Smith, Butt, N'Zogbia - Duff, Owen

Dziś na stadionie Old Trafford Manchester United podejmował zawodników Newcastle United. Po fenomenalnej drugiej połowie piłkarze Sir Alexa Fergusona wygrali aż 6-0 i wskoczyli na fotel lidera. Jak wyglądała rywalizacja obu zespołów, przeczytacie w poniższej relacji.

Już w 3 minucie szansę na swojego 8 gola w meczach z Newcastle miał Wayne Rooney, jednak mocny strzał Anglika przeleciał nad poprzeczką bramki Givena. Kolejną sytuację Rooney miał 3 minuty później, jednak i tym razem nic z tego nie wyszło – bramkarz Newcastle wybronił uderzenia napastnika United.

W 11 minucie pierwszy raz Newcastle zagroziło bramce Edwina van der Sara. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka znalazła się pod nogami Jamesa Milnera, jednak strzał Anglika został zablokowany. W całej akcji nie popisał się O`Shea, który nieudolnie wybił futbolówkę wprost pod nogi Milnera.

14 minuta to kolejna ofensywna akcja, zakończona strzałem Wayne`a Rooney`a. Po podaniu Andersona Wayne wpadł w pole karne, jednak i tym razem z górą okazał się Given i wybił piłkę na rzut rożny. 2 minuty później Rooney po raz 4 próbował pokonać golkipera Newcastle, po raz kolejny nieskutecznie. Pięknym podaniem przy tej okazji popisał się Michael Carrick.

Swoje okazje w dzisiejszym spotkaniu miał także Carlos Tevez. W 22 minucie Argentyńczyk doszedł do piłki dośrodkowanej przez Johna O`Shea, ale strzał minął słupek bramki Givena.
Drugą próbą Tevez podjął w 26 minucie, tym razm jego strzał zablokował Cacapa.

Goście sporadycznie próbowali zagrażać bramce United. Po tracie piłki w środku pola przed szansą stanął Damien Duff, strzał Irlandczyka przeleciał nad poprzeczką.

W kilku kolejnych minutach w polu karnym Newcastle upadło dwóch zawodników Czerwonych Diabłów – Cristiano Ronaldo i Ryan Giggs, jednak sędzia ani myślał dyktować rzuty karne w obu przypadkach.

Michael Carrick kilka razy pokazał, iż jego podania mogą otwierać drogę do bramki – w 35 minucie prostopadłe zagranie Carricka dotarło do Teveza, jednak po raz kolejny Given nie dał się pokonać. Dwie minuty później kolejną okazję miał Rooney, próba przelobowania golkipera Newcastle zakończyła się niepowodzeniem.

Ataki Manchesteru były nieskuteczne, a tymczasem pierwsi do siatki trafili piłkarze Newcastle, a dokładniej Michael Owen…jednak sędzia odgwizdał spalonego.

W 42 minucie swoich sił spróbował Cristiano Ronaldo, Given i tym razem nie dał się pokonać. Po chwili Ronaldo próbował po raz kolejny, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale strzał głową Portugalczyka przeleciał obok słupka.

Pierwsza połowa to ogromna przewaga Manchesteru United, jednak nie udokumentowana bramką.

Już w pierwszych sekundach drugiej połowy mogła paść bramka dla United – strzał Carlosa Teveza został wybity z linii bramkowej przez obrońcę Newcastle, dobitka także nie przyniosła gola.W 50 minucie Given został pokonany. Rzut wolny wykonywał
Cristiano Ronaldo i strzałem po ziemi pokonał Irlandczyka broniącego bramki Newcastle. To była 20 bramka Ronaldo w sezonie, 14 w Premiership.

3 minuty później strzał głową po rzucie rożnym oddał Rio Ferdinand, jednak piłka przeleciała obok słupka.

Ciągłe ataki United przyniosły drugą bramkę w 55 minucie. Given wybijając piłkę trafił w Cacapę, do futbolówki dopadł Giggs, podał wzdłuż bramki do Teveza i Argentyńczyk zdobył swojego gola.

Newcastle spróbowało swoich sił w 58 minucie. Strzał Charlesa N`Zogbi obronił van der Sar. Była to najlepsza sytuacja Newcastle w ciągu niespełna 60 minut spotkania.

Mecz z Newcastle na pewno nie będzie tym, które Wayne Rooney będzie chciał pamiętać. Napastnik United marnował dziś jedną sytuację za drugą. Kolejną szansę na zdobycie gola zaprzepaścił w 64 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Rio Ferdinanda nie trafił w bramkę.

Rooney+Tevez+Ronaldo=GOL!!! Wszystko zaczęło się od kolejnego prostopadłego podania Carricka, później gra na jeden kontakt między Rooney`em, Tevezem i Ronaldo spowodowała, iż Czerwone Diabły prowadziły z Newcastle już 3-0.

Także młody Danny Simpson stanął przed szansą na zdobycie gola w dzisiejszym spotkaniu – po podaniu od Rooney`a Simpson przegrał pojedynek sam na sam z Givenem. Chwilę później po raz kolejny Rooney oddał strzał na bramkę Newcastle, ale jak zwykle w dzisiejszym spotkaniu golkiper Newcastle wyszedł zwycięsko ze starcia z napastnikiem United. Po paru chwilach Michael Carrick spróbował swoich sił, ale Jose Enrique wyręczył Givena i wynik meczu nadal brzmiał 3-0.

Rooney dziś nie strzelał, za to asystował. W 85 minucie pięknym podaniem obsłużył Rio Ferdinanda i obrońca United strzałem z powietrza pokonał Givena.

Cristiano Ronaldo skompletował dziś hat-tricka. W 88 minucie pokonał Givena po raz trzeci i na tablicy widniał wynik 5-0.

Dziś na Old Trafford Czerwone Diabły urządziły sobie w drugiej połowie prawdziwe strzelanie – w 90 minucie spotkania swoją drugą bramkę zdobył Carlos Tevez. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.