45' Craig Dawson
71' Pablo Sarabia [K]
85' Max Kilman
89' Matheus Cunha
90'+ Pedro Neto
Stadion: Molineux

Wolverhampton: Sa – Kilman, Dawson, Toti (Fraser 82') – Semedo, Lemina, Doyle (Gomes 82'), Doherty (Ait-Nouri 54') – Neto, Cunha – Bellegarde (Sarabia 64')

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Martinez (Maguire 86'), Shaw – Casemiro (McTominay 73'), Mainoo – Garnacho (Evans 90'), Fernandes, Rashford (Antony 73') – Hojlund (Forson 86')

Manchester United pokonał Wolverhampton Wanderers 4:3 (2:0) w wyjazdowym meczu 22. kolejki Premier League. Spotkanie na Molineux Stadium miało szalony przebieg i dostarczyło kibicom wielkich emocji!

Przed meczem z Wolverhampton angielska prasa sporo miejsca poświęciła imprezie Marcusa Rashforda w Belfaście. Anglik zareagował w możliwie najlepszy sposób i w czwartkowy wieczór zabawił się na murawie Molineux Stadium.

Manchester United objął prowadzenie już w 5. minucie. Czerwone Diabły przeprowadziły szybki atak prawym skrzydłem, a po chwili piłkę w polu karnym otrzymał Rasmus Hojlund. Duńczyk nie mógł oddawać strzału, więc przytomnie wycofał do Rashforda. Anglik uderzeniem w długi róg nie dał szans Jose Sa!

Szybko zdobyty gol pozytywnie nakręcił piłkarzy Erika ten Haga. Na bramkę Wolves sunął atak za atakiem. Aktywny pod polem karnym Wolves był Casemiro, ale uderzał niecelnie.

W 22. minucie Czerwone Diabły zostały nagrodzone za swoje wysiłki i prowadziły już 2:0. Alejandro Garnacho długim podaniem uruchomił na lewym skrzydle Marcusa Rashforda. Anglik przytomnie zagrał na obieg do Luke’a Shawa, który spod linii końcowej podał na krótki słupek. Tam dobrze znalazł się Rasmus Hojlund, lekko trącił futbolówkę i piłkarze United po chwili cieszyli się z drugiej bramki.

Okazji na podwyższenie prowadzenia nie brakowało. Kilka minut później Bruno Fernandes zagrał precyzyjne podanie na jedenasty metr, gdzie znakomicie znalazł się Casemiro. Brazylijczyk uderzył piłkę głową, pomylił się nieznacznie.

W kolejnych minutach swoje okazje mieli Hojlund i Fernandes. Duńczyk był bliski wykorzystania błędu Jose Sa, a Portugalczyk uderzał kąśliwie po długim rogu. Głód gry zawodników Czerwonych Diabłów podobał się kibicom i Erikowi ten Hagowi.

Czerwone Diabły inicjatywę w pierwszej połowie oddały zaledwie na chwilę, ale defensywa Manchesteru United spisywała się bez zarzutu. Andre Onana zanotował kilka rutynowych interwencji.

Tuż przed przerwą Manchesterowi United udało się jeszcze dwukrotnie wpakować piłkę do siatki. Najpierw Rasmus Hojlund wykończył dobre podanie Alejandro Garnacho, a następnie Casemiro skierował futbolówkę do siatki po dograniu Fernandesa. Wynik na Molineux nie uległ jednak zmianie, bo zarówno Duńczyk, jak i Brazylijczyk, trafiali do siatki z pozycji spalonej.

Po zmianie stron temperatura spotkania nadal była bardzo wysoka. Manchester United w 46. minucie mógł podwyższyć prowadzenie po błyskawicznej kontrze. W końcowym etapie Garnacho zagrał do Fernandesa, ten zakończył akcję strzałem, lecz został zablokowany.

Dwie minuty później to Wolves byli blisko gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i złym wyjściu z bramki Andre Onany swoją szansę miał Max Kilman. Anglik uderzył futbolówkę głową, ale lecącą do bramki piłkę wybił Lisandro Martinez.

W 55. minucie powinno być 3:0 dla Manchesteru United. Alejandro Garnacho intensywnym pressingiem odzyskał futbolówkę, błyskawicznie zagrał ją do lepiej ustawionego Hojlunda, ale strzał Duńczyka z pięciu metrów końcówką buta odbił golkiper Wolves.

Na Molineux drużyny poszły na wymianę ciosów. W 57. minucie bliski zdobycia gola był Matt Doherty. Piłka po strzale gracza Wolves odbiła się od Varane’a, od głowy Onany i niemal zatańczyła na linii bramkowej. Kibice Wilków przecierali oczy ze zdumienia.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Manchesterze United w 70. minucie. Faulu w polu karnym dopuścił się Casemiro, a VAR potwierdził decyzję arbitra głównego. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Pablo Sarabia i strzałem w środek bramki pokonał Andre Onanę. Wolves złapali kontakt.

Reakcja Manchesteru United na straconego gola była błyskawiczna! W 75. minucie Czerwone Diabły znów prowadziły dwiema bramkami. United mieli rzut rożny, a dobre dośrodkowanie na szósty metr posłał Bruno Fernandes. W szesnastce niepilnowany był wprowadzony chwilę wcześniej Scott McTominay i uderzeniem głową pokonał Jose Sa.

Nie był to jednak koniec strzelania na Molineux w czwartkowy wieczór. W 85. minucie odżyły nadzieje Wolves na korzystny rezultat. Gospodarze mieli rzut rożny, a w dużym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Max Kilman, który strzałem z bliskiej odległości zaskoczył Onanę. Piłkarze Gary’ego O’Neila znów złapali kontakt.

W szeregach Manchesteru United pojawiły się nerwy, a w piątej minucie doliczonego czasu gry Wolves dopięli swego. Gospodarze wyprowadzili błyskawiczną kontrę, którą mocnym strzałem wykończył Pedro Neto. Było 3:3, ale na tym się nie skończyło.

W siódmej minucie doliczonego czasu gry sprawy w swoje ręce wziął Kobbie Mainoo. 18-letni Anglik popisał się efektownym dryblingiem przed polem karnym Wolves, strzelił w długi róg i nie dał najmniejszych szans Jose Sa!