Manchester United: Onana – Dalot, Maguire, Lindelof, Reguilon (Varane 79') – McTominay, Eriksen (Mount 40'), Fernandes – Rashford, Hojlund (Martial 79'), Garnacho (Antony 68')

Rezerwa:Bayindir, Amrabat, Mount, Martial, Varane, Antony, Pellistri, Mainoo, Hannibal

Luton Town: Kaminski – Mengi, Lockyer, Osho – Kabore, Nakamba (Mpanzu 86'), Barkley, Doughty (Clark 73') – Townsend (Chong 60'), Morris, Ogbene

Rezerwa:Krul, Berry, Adebayo, Chong, Mpanzu, Clark, Brown, Giles, Nelson

Manchester United odnotował kolejną wyjazdową porażkę w tym sezonie. Ekipa z Old Trafford nie poradziła sobie z zespołem Newcastle United który jest zdziesiątkowany przez kontuzje. Sroki zdominowały zespół Ten Haga i pokonały Czerwone Diabły skromnie 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Anthony Gordon.

W 11. minucie spotkania Manchester United po raz pierwszy zagroził bramce gospodarzy. Do tego czasu posiadanie piłki zdecydowanie zdominowały Sroki. Bruno Fernandes zagrał świetną piłkę za plecy defensywy do Garnacho. Argentyńczyk dobiegł do piłki w polu karnym i uderzył lewą nogą w krótki róg bramki. Pope jednak pewnie obronił uderzenie rywala.

17. minuta to groźna odpowiedź Srok. Newcastle zaatakowało prawą flanką, piłka została zagrana w pole karne, spod linii końcowej wycofał ją Guimaraes a z około 15 metrów lewą nogą uderzył Almiron. Futbolówka skierowana była na długi słupek. Dobrą reakcją popisał się Onana i skutecznie obronił uderzenie rywala.

Chwilę potem w polu karnym United bliźniacza akcja, gdzie po wycofaniu w okolice rzutu karnego po kiksie Wana-Bissaki niepilnowany znalazł się Isak. Napastnik Newcastle dostał prezent, który powinien skutecznie wykorzystać. Oddał strzał, ale po lekkim rykoszecie Maguire’a piłka wyleciała na rzut rożny.

Po okresie niezbyt emocjonującej gry, w 35. minucie Newcastle wyprowadziło szybki kontratak. Kieran Trippier nadał tempo akcji, podał prostopadle do uciekającego za plecy obrony Manchesteru United Almirona. Pomocnik Srok przełożył piłkę na lewą nogę i próbował technicznie pokonać Onanę. Na szczęście Czerwonych Diabłów chybił.

Bramką zapachniało kilka minut później, kiedy rzut wolny na około 25. metrze otrzymali gospodarze. Do futbolówki podszedł Kieran Trippier. Anglik przymierzył technicznie i strzelił nad murem Manchesteru United. Onana nie interweniował, a z opresji uratowała go poprzeczka.

Tuż przed przerwą Sroki po raz kolejny próbowały kontrataku lewą flanką. Livramento wrzucił 5. bieg i po chwili znalazł się już obok pola karnego United. Próbował dośrodkować do lepiej ustawionych kolegów, podciął miękko piłkę, ale jej lot na szczęście dla Manchesteru United przerwał Harry Maguire. Piłka po rykoszecie trafiła jeszcze w siatkę boczną bramki Onany.

Po przerwie meczu obraz gry pozostawał taki sami. Newcastle United ciągle miało znaczną przewagę w posiadaniu oraz więcej energii i werwy do ataków na rywala. W 55. minucie spotkania gospodarze dopięli swego. Piłka przejęta na połowie United, szybkie podanie Guimaraesa do Trippiera, Anglik puszcza szczura wzdłuż linii bramkowej i akcję przy długim słupku bez wysiłku domyka Gordon strzałem z kilku metrów. Obrona Czerwonych Diabłów na łopatkach.

Widząc całkowitą bezradność swoich podopiecznych, Erik ten Hag postanowił szybko wprowadzić dwie zmiany ofensywne. Na murawie pojawił się Hojlund oraz Antony w miejsce Martiala oraz Rashforda. Dwa bezbarwne występy w wykonaniu napastników Manchesteru United.

Bardzo gorąco zrobiło się w polu karnym Manchesteru United. 17-letni Miley oddał strzał z bliskiej odległości po podaniu Joelinton z lewej flanki. Na linii strzału stanął Wan-Bissaka, który ciałem zasłonił piłkę. Początkowo gospodarze domagali się zagrania ręką Anglika, ale powtórka wyraźnie wykazała, że piłka odbiła się od nogi i barku defensora Czerwonych Diabłów. Po ten akcji na boisku pojawiło się 2 zmienników w czerwonych barwach – Amrabat oraz Regulion.

Po rzucie rożnym dla Manchesteru United w 81. minucie, piłka została wybita na 16 metr, gdzie sporo miejsca miał Regulion. Hiszpański defensor uderzył ile sił lewą nogą z woleja. Piłka zmierzała w światło bramki, ale Suchar akrobatycznie wybił piłkę nogą. Przy tej interwencji bramkarz Srok – Pope – doznał kontuzji barku i był zmuszony do zejścia z boiska. W jego miejsce wszedł rezerwowy goalkeeper Newcastle – Martin Dubravka.

W ostatnich minutach gracze Ten Haga ruszyli mocniej do ataku. W 89. minucie piłkarze z Old Trafford zdołali wpakować piłkę do siatki. Z pola karnego lewą nogą uderzał Antony, ale ta zanim wpadła do siatki odbiła się od brzucha Maguire’a. Anglik od razu spojrzał na arbitra bocznej i już wiedział, że gol został zdobyty nieprzepisowo – ze spalonego.

Nadzieje Manchesteru United przedłużono jeszcze o 9 minut w wyniku wcześniejszej kontuzji Pope’a. Mecz się nieco otworzył. Samotny kontratak w połowie doliczonego czasu zaliczył Isak. Napastnik Newcastle przebiegł pół boiska w obstawie Amrabata. Gdy zawodnik United otrzymał wsparcie ze strony drugiego zawodnika w czerwonym stroju, zaatakował Isaka i skutecznie odebrał mu piłkę na linii polar karnego.

Ekipa Czerwonych Diabłów pomimo przewagi w posiadaniu piłki w ostatnim kwadransie starcia na St James’ Park i częstszej obecności pod bramką gospodarzy, nie wypracowała sobie groźnych i dogodnych okazji, aby odrobić stratę i uratować chociaż punkt w tym meczu.