19' Marcus Rashford
28' Tyrell Malacia
22' Anthony Martial
74' Christian Eriksen
83' Alejandro Garnacho
87' Fred
Orel Mangala 29'
Data: 27.12.2022 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (Maguire 76'), Shaw, Malacia – Casemiro, Eriksen (Fred 76'), Fernandes – Antony (Garnacho 64'), Martial (Van de Beek 64'), Rashford (Elanga 86')

Nottingham Forest: Hennessey – Aurier (Williams 74’), Worrall, Boly, Freuler, Lodi, Mangala (Dennis 63’), Yates, Lingard (O'Brien 53'), Johnson – Awoniyi (Surridge 62’)

Manchester United pokonał Nottingham Forest 3:0 (2:0) w 17. kolejce Premier League. Dla Czerwonych Diabłów było to pierwsze ligowe spotkanie po mundialowej przerwie. Bramki we wtorkowy wieczór zdobyli Marcus Rashford, Anthony Martial i Fred.

Erik ten Hag zestawił ciekawą wyjściową jedenastkę na mecz z Nottingham Forest. Dość niespodziewanie od pierwszej minuty wystąpił Raphael Varane, który brał udział w finale Mistrzostw Świata w Katarze. Partnerem Francuza na środku obrony był Luke Shaw. Choroba wykluczyła z gry Scotta McTominaya i Victora Lindelofa. W pełni sił nie był również Harry Maguire, który usiadł na ławce.

Warunki gry we wtorkowy wieczór na Old Trafford były trudne. Od pierwszych minut nad Teatrem Marzeń mieliśmy mocną ulewę, co wpłynęło na tempo rozgrywanych akcji.

Manchester United pierwszą niezłą sytuację miał w 6. minucie. Strzał z woleja na bramkę oddał Tyrell Malacia. Piłka odbiła się od Wayne’a Hennesseya i tylko trafiła w słupek.

Czerwone Diabły dopięły swego w 19. minucie spotkania. Stan rywalizacji na Old Trafford otworzył Marcus Rashford. Gospodarze zaprezentowali ciekawe rozegranie rzutu rożnego – Christian Eriksen podał mocno po ziemi na jedenasty metr, a do piłki na pełnej prędkości ruszył Marcus Rashford i strzałem w przeciwległy róg zaskoczył golkipera Nottingham Forest.

Manchester United poszedł za ciosem. Szybki kontratak Czerwonych Diabłów zainicjował Casemiro. Marcus Rashford zagrał następnie piłkę wzdłuż linii pola karnego do Anthony’ego Martiala, który strzelił przy słupku. Piłka prześlizgnęła się po rękach Hennesseya, ale ku uciesze kibiców wpadła do siatki!

W 38. minucie dobra okazję na wpisanie się na listę strzelców miał Antony. Brazylijczyk popisał się swoim firmowym strzałem z lewej nogi w kierunku dalszego rogu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Nottingham Forest przed przerwą zagroził poważnie bramce Davida de Gei. W 40. minucie goście wpakowali piłkę do siatki, a konkretniej zrobił to głową Ryan Yates. Do akcji wkroczyć musiał wkroczyć VAR, który dopatrzył się pozycji spalonej Willy’ego Boly’ego.

Erik ten Hag mógł być zadowolony z postawy swoich zawodników w pierwszej połowie. Drugą część Czerwone Diabły mogły zacząć z impetem. W 56. minucie Marcus Rashford zagrał do Bruno Fernandesa, ten idealnie zagrał do Antony’ego, który przegrał jednak pojedynek z bramkarze Nottingham Forest.

Czerwone Diabły po zmianie stron widziały, że ekipie Nottingham Forest można zaszkodzić po raz kolejny i definitywnie rozstrzygnąć losy spotkania. W 60. minucie swoją szansę miał Anthony Martial. W dogodnej sytuacji strzelił prosto w Hennesseya. Walijski golkiper musiał następnie interweniować po uderzeniach Marcusa Rashforda i sprytnej podcince Casemiro.

W 87. minucie Manchester United podwyższył na 3:0. Czerwone Diabły założyły wysoki pressing, a piłkę przejął Casemiro. Brazylijczyk zagrał idealne podanie do Freda, który wykończył akcję strzałem z bliskiej odległości.

Manchester United zainkasował komplet punktów i może myśleć o ostatnim meczu w 2022 roku. W sylwestra Czerwone Diabły zagrają na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers.