33' Claude Makelele
[zota] 52' William Gallas
61' Joe Cole
64' Joe Cole
74' Ricardo Carvahlo
Wayne Rooney 55'
Cristiano Roanldo 66'
Godzina: 13:30
Data: 29.04.2006 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Cech - Ferreira, Carvalho, Terry, Gallas - Makelele, Cole (76' Crespo) , Essien, Lampard - Robben (66' Duff) , Drogba (85' Maniche)

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Silvestre - Ronaldo (64' van Nistelrooy) , O'Shea, Giggs (73' Richardson), Park - Rooney (82' Evra) , Saha

Dzisiejszy mecz wyjazdowy Manchesteru United z Chelsea Londyn zapowiadał się nadzwyczaj ciekawie. Po pierwsze grały dwie najlepsze ekipy w angielskiej Premiership. Po drugie Chelsea już w tym meczu mogła zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Dla piłkarzy, trenerów i kibiców ten drugi fakt byłby upokorzeniem dlatego właśnie te spotkanie już na tydzień przed nie dawało nikomu w obu ekipach spać a nasi zawodnicy pieczołowicie trenowali by pokonać Chelsea.

Sporą niespodzianką na pewno było to ze Ruud van Nistelrooy zasiadł na tym spotkaniu na ławce rezerwowych. rezerwowych ataku Sir Alex postawił na Roo i Sahę. Zachęcam do przeczytania poniższej relacji z tego spotkania.

Nie tak miało się rozpocząć te spotkanie. Już w 5 minucie prowadzenie obejmują gracze ze Stamford Bridge. Po dośrodkowaniu Lamparda zagraniu Terrego, William Gallas nie miał problemów z pokonaniem naszego bramkarza. Było 1:0.

Chwilę po rozpoczęciu gry dwa brutalne faule Rooneya, najpierw na Terrym a potem poszkodowanym był Ferreira. Zakończyło się jednak bez kartki dla Naszego zawodnika. W 15 minucie kolejna dobra akcja Chelsea. Drogba dobrze opanował piłkę i podał do Robbena, który strzelił wysoko ponad bramką. Po strzeleniu bramki Chelsea ochoczo atakowała. Na szczęście akcje Essiena i Lamparda były w porę przerywane.

W 22 minucie świetna, indywidualna akcja Rooneya, który miał przed sobą tylko Cecha, ale młody Anglik nie potrafił tego wykorzystać. Chwilę potem kontra gospodarzy, Robben dośrodkowuje do Drogby ale za mocno. ManU zepchnięte do defensywy, jedne z dośrodkowań Giggsa przechwytuje Cech. Jednak United nie zamierzało składać broni i co jakiś czas także zagrażało bramce Cecha, szkoda tylko ze obrona CFC grała w tym meczu na wysokim poziomie.

Po niespełna 30 minutach gry sędzia tego spotkania pokazuje żółtą kartkę dla Makelele za faul na Parku. Chwilę po rozpoczęciu gry piłkę mają "The Blues" ale Ferdinand fantastycznie przecina podanie do napastników. Wcześniej ewidentny faul na Neville'u ale sędzia pozostał niewzruszony.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy potężne uderzenie Rooneya ale ładna interwencja Cecha. Mecz wyraźnie nabierał tempa i końcowe akcje pierwszej połowy były tylko przedsmakiem tego co zobaczyliśmy w drugiej części gry. Sędzia doliczył dwie dodatkowe minuty w których United miało rzut rożny, niestety po dośrodkowaniu Giggs'a w podaniu Vidica, O'Shea uderza ponad bramką.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składach obu ekip. Dwa faule z rzędu na Robbenie i upomnienie dla Ronaldo. Chwilę później to Ronaldo jest faulowany, przez Makelele. Sędzia postanowił utemperować trochę graczy gospodarzy i w 52 minucie ukarał strzelca bramki, Williama Galasa, chwilę potem Lampard faulował Giggsa i tym razem od rzutu wolnego rozpocznie Ryan. Podanie do Ronaldo ale ten uderza bardzo niecelnie.

W 54 minucie szansa dla Chelsea na podwyższenie wyniku ale Cole minimalnie się pomylił. Minutę później kartka dla Ronaldo za faul na Essienie. W 60 minucie meczu indywidualna akcja Robbena ale dobra postawia Vidicia chroni nas przed stratą drugiej bramki.

Niestety w 61 minucie bramkę zdobył Joe Cole i United przegrywali już 0-2. Obrona ManU oszukana i Van der Sar musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po strzelonej bramce Cole ujrzał żółty kartonik za zdjęcie koszulki. Chwilę po stracie bramki Ferguson wprowadza van Nistelrooya. Zmienił on Ronaldo który w tym meczu nie zachwycił swoją grą. W 66 minucie emocje po raz kolejny dały znać o sobie. Rooney bezsensownie fauluje Drogbę za co otrzymał żółtą kartkę. Chwilę potem zmiana w CFC, Duff za Robbena. Pierwsza akcja Ruuda i faul Essiena. Trochę ożywienia wniosło wejście Holendra.

3:0. Taki wynik widniał na tablicy w 74 minucie. Carvahlo dobija United strzelając trzecią bramkę dla swojej drużyny. Trzeba przyznać że była to ładna akcja gospodarzy. Carvahlo zapoczątkował i zakończył ten atak CFC.

Kolejne dwie zmiany w tym meczu. Richardson za Giggs'a i Crespo za Cole'a. United już bez wiary w sukces ale jak tu wierzyć kiedy przegrywa się trzema bramkami? W 80 minucie brutalny faul na Rooneyu, który nabawił się jakiejś poważniejszej kontuzji. Zamiana i w jego miejsce Evra. Jeszcze w końcówce Maniche za Drogbę. Także Terry odczuwa te spotkanie, wyraznie utyka w końcowych minutach, jak tak dalej pójdzie to reprezentacja Anglii może mieć spore kłopoty na mundialu.

Sędzia doliczył do spotkania 3 minuty, które jednak nic nie przyniosły. United po 10 meczach bez porażki przegrali. Ta przegrana boli na tyle mocno że dzięki jej Chelsea przypieczętowuje zdobycie tytułu Mistrza Anglii...