Godzina: 13:30
Data: 02.10.2021 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Shaw – McTominay, Fred (Pogba 70') – Greenwood, Fernandes, Martial (Sancho 56') – Cavani (Ronaldo 56')

Everton: Pickford – Godfrey, Mina, Keane, Digne – Townsend, Doucoure, Allan, Gordon (Davies 72') – Gray (Dobbin 90') – Rondon

Manchester United po raz kolejny w tym sezonie rozczarował kibiców na Old Trafford. Czerwone Diabły tylko zremisowały z Evertonem 1:1 (1:0) w meczu 7. kolejki Premier League.

Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na pięć zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do starcia z Villarrealem (2:1). Największe emocje wzbudził fakt posadzenia na ławce Cristiano Ronaldo. Szansę od początku dostał Anthony Martial.

Spotkanie na Old Trafford rozpoczęło się od zdecydowanych ataków Manchesteru United. Czerwone Diabły zepchnęły Everton pod pole karne i szybko mogły objąć prowadzenie. W 6. minucie świetne dośrodkowanie na dalszy słupek posłał Aaron Wan-Bissaka. Akcję zamykał Anthony Martial, lecz główkował niecelnie.

W kolejnych minutach przewaga Manchesteru United była bezdyskusyjna, choć nie przekładało się to na uderzenia na bramkę Jordana Pickforda. The Toffees pierwszy strzał oddali w 16. minucie – niecelną główkę na swoim koncie zapisał Michael Keane.

W 21. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Edinson Cavani. Urugwajczyka na jedenastym metrze znakomicie zauważył Fred. Brazylijczyk posłał dokładne dośrodkowanie, El Matador oddał strzał głową, a na posterunku był Pickford.

Z czasem do głosu coraz częściej zaczął dochodzić Everton. W 33. minucie świetną interwencję między słupkami zanotował David de Gea. Hiszpański golkiper obronił kąśliwe uderzenie Demaraia Graya zza pola karnego.

Manchester United dopiął swego w 43. minucie. Mason Greenwood mocnym podaniem dostrzegł Bruno Fernandesa. Portugalczyk zauważył Anthony’ego Martiala i podał piłkę do Francuza na lewą stronę pola karnego. Martial huknął, ile miał tylko sił i otworzył wynik meczu!

Przed przerwą Martial jeszcze raz próbował zaskoczyć Pickforda. Tym razem angielski golkiper obronił strzał Francuza zza szesnastki.

Po zmianie stron Manchester United cały czas miał inicjatywę, choć tempo rozgrywanych akcji nie było imponujące. W 56. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę – Cristiano Ronaldo zastąpił Edinsona Cavaniego, a Jadon Sancho zmienił Anthony’ego Martiala.

Czerwone Diabły często gościły na połowie Evertonu, ale w 65. minucie to goście wpakowali piłkę do siatki. Manchester United miał rzut rożny, ale złą wrzutkę zanotował Bruno Fernandes. W środkowej strefie boiska akcji nie skasował Fred i na bramkę gospodarzy ruszyła kontra. Abdoulaye Doucouré wyłożył znakomitą piłkę do Androsa Townsenda, a Anglik mocnym strzałem po ziemi nie dał szans De Gei.

Mecz na Old Trafford zdecydowanie się otworzył. Manchester United chciał szybko odzyskać prowadzenie, a Everton odgryzał się zaczepnymi akcjami. W 70. minucie na placu gry pojawił się Paul Pogba, który zastąpił Freda.

W 74. minucie dobrą okazję pod bramką Pickforda miał Cristiano Ronaldo. Portugalczyka pod linię końcową wypuścił Jadon Sancho, 36-latek uderzył z ostrego kąta z pierwszej piłki po długim rogu, nie trafił natomiast w bramkę. W 82. minucie swoją szansę miał Paul Pogba. Francuz oddał mocny strzał zza pola karnego po indywidualnej akcji Jadona Sancho. Nie zmusił natomiast Pickforda do interwencji.

W 85. minucie kibice Evertonu na Old Trafford poderwali się z krzesełek. Radość The Toffees ze zdobytej bramki była jednak przedwczesna. Manchester United został rozklepany przez gości we własnej szesnastce, Davies zagrał do wychodzącego na wolne pole Yerry’ego Miny, a Kolumbijczyk wpakował piłę do bramki De Gei. Do akcji wkroczył VAR i dopatrzył się pozycji spalonej defensora Evertonu.

Manchester United do samego końca nie zagroził już poważnie bramce Pickforda i zgubił kolejne punkty na Old Trafford w tym sezonie.