Data: 18.02.2024 r.
Stadion: Kenilworth Road

Luton Town: Kaminski – Mengi, Osho, Bell – Chong (Townsend 68'), Lokonga, Barkley, Doughty (Berry 82') – Ogbene, Morris – Woodrow (Clark 68')

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Maguire (Evans 46'), Shaw (Lindelof 45') – Mainoo, Casemiro (McTominay 46') – Garnacho, Fernandes, Rashford – Hojlund (Amrabat 86')

Manchester United pokonał Luton Town (2:1) w 25. kolejce Premier League. Czerwone Diabły zachowały miano drużyny niepokonanej w 2024 roku, lecz styl drużyny Erika ten Haga pozostawia sporo do życzenia. Dublet na Kenilworth Road zanotował Rasmus Hojlund.

Erik ten Hag nie lubi zmieniać zwycięskiego składu i po meczu z Aston Villą (2:1) miał możliwość wystawienia tej samej jedenastki, co na Villa Park. Czerwone Diabły na Kenilworth Road wyszły z zamiarem kontynuowania dobrej serii z ostatnich tygodni.

Niedzielne spotkanie zaczęło się idealnie dla Manchesteru United. Goście objęli prowadzenie po 36. sekundach gry. Piłkę spod własnego pola karnego wykopał Casemiro, a błąd na połowie Luton Town popełnił Amari'i Bell. Futbolówkę przejął Rasmus Hojlund, minął Thomasa Kaminskiego i trafił do pustej bramki.

Zawodnicy Manchesteru United byli nakręceni szybkim prowadzeniem. Jako kolejny na listę strzelców mógł wpisać się Marcus Rashford. Uderzenie Anglika zza pola karnego dobrze obronił golkiper Luton.

W 7. minucie było już 2:0 dla Manchesteru United! Zespół Ten Haga miał rzut rożny, a futbolówkę w pole karne posłał Bruno Fernandes. Uderzenie z woleja oddał Alejandro Garnacho i choć próba Argentyńczyka nie była udana, to futbolówka poleciała w kierunku Rasmusa Hojlunda. Duńczyk instynktownym uderzeniem klatką piersiową posłał piłkę w długi róg.

Zawodnicy Manchesteru United za szybko uwierzyli, że mecz na Kenilworth Road mają już wygrany. W kolejnych minutach to Luton Town podkręcił tempo. Gospodarze nie podłamali się stratą dwóch goli w 14. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Dobrą akcję w polu karnym Czerwonych Diabłów przeprowadził Tahith Chong. Strzał byłego skrzydłowego United został zablokowany przez Harry’ego Maguire’a, ale wysoką piłkę zgarnął Carlton Morris i strzałem głową zaskoczył wychodzącego z bramki Andre Onanę.

Manchester United do końca pierwszej połowy był tylko tłem dla dobrze dysponowanych graczy The Hatters. Piłkarze Luton raz po raz przedzierali się pod bramkę Manchesteru United. Przed przerwą gospodarze mieli dwie wyborne okazje na doprowadzenie do remisu. Niecelne strzały na swoim koncie zapisali Carlton Morris i Alfie Doughty.

Czerwone Diabły tuż przed końcem pierwszej połowy straciły też Luke’a Shawa. Anglik z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry, a jego miejsce na lewej stronie obrony zajął Victor Lindelof. Tuż po przerwie Erik ten Hag dokonał jeszcze dwóch kolejnych zmian – Scott McTominay zastąpił Casemiro, a Jonny Evans słabo spisującego się Harry’ego Maguire’a.

Manchester United po zmianie stron miał problem z kontrolą boiskowych wydarzeń. To gracze Luton sprawiali lepsze wrażenie i szukali wyrównującego trafienia. W 57. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły jednak niezłą kontrę, którą mocnym strzałem z lewej nogi zakończył Marcus Rashford. Uderzenie Anglika pewnie obronił Kaminski.

W 60. minucie Manchester United miał wyborną okazję na to, aby prowadzić 3:1. Alejandro Garnacho zagrał na wolne pole do rozpędzonego Bruno Fernandesa, ten minął wychodzącego z bramki golkipera Luton Town i miał przed sobą pustą bramkę. Portugalczyk oddał strzał, ale w ostatniej chwili zablokował go Albert Sambi Lokonga. Fernandes nie mógł uwierzyć w interwencję gracza The Hatters.

W 67. minucie świetną piłkę do rozpędzonego Garnacho zagrał Marcus Rashford. Argentyńczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Luton Town i powinien wpakować piłkę do siatki. Niestety 19-latek uwikłał się w nieudany drybling i zmarnował doskonałą sytuację na podwyższenie prowadzenia.

Manchester United cierpiał na Kenilworth Road, ale miał swoje sytuację. W 88. minucie spotkanie mógł zamknąć Bruno Fernandes. Portugalczyk przejął złe wybicie z bramki Kaminskiego, oddał błyskawiczny strzał, lecz posłał piłkę obok bramki.

W doliczonym czasie gry Luton był bliski wyrównania stanu gry. Piłka po strzale Rossa Barkleya trafiła w poprzeczkę bramki Onany. Chwilę później Czerwone Diabły mogły głęboko odetchnąć z ulgą.