36' Étienne Capoue
50' Ismaïla Sarr
51' Abdoulaye Doucouré
54' Troy Deeney [K]
Luke Shaw 38'
Godzina: 15:00
Data: 22.12.2019 r.
Stadion: Vicarage Road

Watford: Foster – Cathcart, Kabasele, Mariappa, Femenia – Hughes, Capoue (Pereira 77'), – Doucoure (Chalobah 69'), Sarr (Success 87'), Deulofeu – Deeney

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred, McTominay (Mata 72') – Lingard (Pogba 64'), James (Greenwood 58'), Rashford – Martial

Manchester United nie sprawił świątecznego prezentu swoim kibicom i w meczu 18. kolejki Premier League przegrał z ekipą Watford 0:2 (0:0). Czerwone Diabły z Szerszeniami rozegrały jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie.

Manchester United mógł znakomicie rozpocząć mecz na Vicarage Road, bo już w 6. minucie dobrą akcję skonstruowali Anthony Martial i Daniel James. Francuz podał do Walijczyka na skrzydło, ten podprowadził piłkę pod bramkę Szerszeni, wyłożył ją na szesnasty metr, ale stamtąd Martial strzelił bardzo niedokładnie.

Później mecz kibicom obu zespołów dłużył się niemiłosiernie. Obie jedenastki nie potrafiły przedrzeć się przez szeregi obronne przeciwnika. W 26. minucie pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Po kontrze do sytuacji strzeleckiej w polu karnym Czerwonych Diabłów doszedł Troy Deeney. Anglika w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zablokował Luke Shaw.

Czerwone Diabły najlepszą okazję przed przerwą miały w 34. minucie. Martial prostopadłym podaniem idealnie wypuścił Jessego Lingarda. Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Benem Fosterem i postanowił przelobować byłego golkipera United z siedemnastu metrów – posłał piłkę nad poprzeczką.

W 40. minucie bramce De Gei zagrozili gospodarze. Mocne dośrodkowanie w pole karne posłał Kiko Femenia, głową przeciął je Abdoulaye Doucouré, ale uderzenie Francuza powędrowało obok bramki Czerwonych Diabłów. Pierwsza połowa należała do jednych z najsłabszych, którą rozegrali piłkarze Ole Gunnara Solskjaera w tym sezonie.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Manchesteru United. W 50. minucie piłkę w pole karne z rzutu wolnego dograł Will Hughes. Po chwilowym zamieszaniu do pozycji strzeleckiej doszedł Ismaïla Sarr, który lekko uderzył na bramkę De Gei. Hiszpan był pewny, że złapie piłkę, lecz popełnił fatalny błąd – wypuścił ją z rąk i wpakował do własnej bramki.

W 54. minucie sytuacja ze złej stała się beznadziejna dla Manchesteru United. Aaron Wan-Bissaka spóźnił wślizg i sfaulował w szesnastce Sarra. Do piłki podszedł Troy Deeney i mocnym strzałem w środek bramki pokonał De Geę.

Manchester United dobrą akcję zakończoną strzałem przeprowadził dopiero w 58. minucie. Na bramkę Fostera mocno strzelił McTominay. Angielski bramkarz odbił jednak mocne uderzenie szkockiego pomocnika.

Gra Manchesteru United się nie kleiła, więc Ole Gunnar Solskjaer postanowił dokonać zmian. Na boisku pojawił się Mason Greenwood, a w 64. minucie Jessego Lingarda zmienił Paul Pogba. Dla Francuza, który leczył ostatnio kontuzję kostki, był to pierwszy występ od wrześniowego meczu z Arsenalem.

Wejście Pogby nie rozruszało od razu szeregów Manchesteru United, bo kiepsko prezentowała się każda formacja. Czerwone Diabły próbowały uderzeń z dystansu. Z rzutu wolnego strzelał Marcus Rashford, a z akcji Paul Pogba. Ani strzał Anglika, ani Francuza nie sprawił problemów Fosterowi.

W 81. minucie swoją szansę miał Harry Maguire. Na głowę Anglika z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Juan Mata. Strzał Maguire’a był natomiast za słaby, aby zaskoczyć bramkarza Watford.

Chwilę później przed szansą stanął Pogba. Francuz rozegrał efektowną akcję w szesnastce z Martialem. Oddał mocny strzał z ostrego kąta, górą po raz kolejny niedzielnego popołudnia był Foster.

W 84. minucie okazję do zdobycia gola kontaktowego miał Mason Greenwood. Długą piłkę do Anglika posłał Pogba. Greenwood idealnie przyjął futbolówkę na szesnastym metrze, postanowił wrzucić ją za kołnierz Fostera, ale niestety posłał piłkę nad poprzeczką.

Manchester United do samego końca szukał honorowego trafienia. W 90. minucie swoją szansę miał Rashford, lecz w znakomitym stylu został powstrzymany przez Fostera.

Czerwone Diabły kolejne spotkanie rozegrają 26 grudnia. Rywalem piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera będzie Newcastle United.