Data: 06.03.2019 r.
Stadion: Parc des Princes

PSG: Buffon – Kehrer (Paredes 70'), Silva, Kimpembe, Bernat – Marquinhos, Verratti – Alves, Draxler (Meunier 70'), Di Maria – Mbappe

Manchester United: De Gea – Young (Greenwood 87'), Bailly (Dalot 35'), Smalling, Lindelof, Shaw – McTominay, Fred, Pereira (Chong 80') – Rashford, Lukaku

Manchester United pokonał Paris Saint-Germain 3:1 (2:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału!

Ole Gunnar Solskjaer przed meczem na Parc des Princes podkreślał, że niezwykle ważne będzie szybkie strzelenie gola. Nawet Norweg nie mógł jednak liczyć na taki początek, jaki miał miejsce w środowy wieczór. Manchester United prowadzenie objął bowiem już w 2. minucie. Błąd w defensywie popełnił Thilo Kehrer, który wycofał piłkę do Gianluigiego Buffona tak, że podał pod nogi Romelu Lukaku. Belg minął następnie włoskiego bramkarza i wślizgiem skierował piłkę do pustej bramki.

Czerwone Diabły po zdobytej bramce cofnęły się jednak za głęboko do defensywy i całkowicie oddały inicjatywę gospodarzom. PSG cały czas przebywało pod polem karnym Anglików i szukało wyrównującego trafienia. To przyszło szybko, bo już w 12. minucie. Kylian Mbappe urwał się defensywie United, zagrał wzdłuż pola karnego na trzeci metr, a tam niepilnowany Juan Bernat nie miał problemów z posłaniem piłki do bramki.

W kolejnych minutach przewaga paryżan była bezdyskusyjna. W 20. minucie przed szansą na drugiego gola staną Bernat. Tym razem z dogodnej pozycji trafił jednak prosto w Davida de Geę. Niedługo później groźnie z dystansu uderzał Angel Di Maria.

W 30. minucie Manchester United wyprowadził jeden z nielicznych ataków. Na zaskakujący strzał z ponad trzydziestu metrów zdecydował się Marcus Rashford, a błąd w bramce PSG popełnił Buffon. Włoch wypuścił piłkę przed siebie, gdzie czekał na nią Lukaku i lewą nogą znów dał prowadzenie Czerwonym Diabłom.

Kilka minut później Solskjaer musiał dokonać zmiany z powodu kontuzji Erica Bailly’ego. Miejsce Iworyjczyka zajął Diogo Dalot i ta zmiana przysłużyła się Manchesterowi United, bo ataki paryżan prawą stroną nie były już tak groźne.

Czerwone Diabły na przerwę zeszły z prowadzeniem 2:1. Goście wiedzieli, że jeszcze jedna bramka otworzy im drogę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Druga połowa rozpoczęła się przewidywalnie – od ataków Paris Saint-Germain. W 55. minucie kibice Manchesteru United zamarli, bo piłka ugrzęzła w siatce De Gei. Mbappe piętką zagrał między nogami Chrisa Smallinga, w szesnastce dobrze znalazł się Di Maria, idealnie podciął piłkę nad wychodzącym z bramki De Geą i… złapał się za głowę. Argentyńczyk w momencie podania był na spalonym, co nie umknęło uwadze arbitra.

Czerwone Diabły sporadycznie przedostawały się na połowę Paris Saint-Germain i gościły pod bramką Buffona. Manchester United miał jednak świadomość, że musi w końcu zacząć wyprowadzać ataki i szukać trzeciego trafienia, aby pozostać w Lidze Mistrzów.

W 80. minucie na placu gry zameldował się Tahith Chong, który miał wesprzeć ofensywę Czerwonych Diabłów. Chwilę później to jednak paryżanie oddali groźny strzał na bramkę De Gei – Hiszpan dobrze sparował mocne uderzenie Thomasa Meuniera.

W 83. minucie PSG mogło zamknąć kwestię rywalizacji na Parc des Princes. W pole karne United wpadł Mbappe, który dostał podanie od Alvesa, ale przegrał pojedynek z De Geą. Po chwili z dobitką pospieszył Bernat, trafił futbolówką w słupek.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się Mason Greenwood, dla którego był to debiut w seniorskiej piłce.

W 89. minucie strzał zza pola karnego oddał Diogo Dalot. Piłka trafiła w rękę Presnela Kimpembe. Sędzia Damir Skomina zdecydował się na konsultację VAR-u i podyktował rzut karny! Do piłki podszedł Marcus Rashford i POSŁAŁ MANCHESTER UNITED DO ĆWIERĆFINAŁU LIGI MISTRZÓW!