-
Data: 24.10.2023 r.

Manchester United: Onana – Dalot, Varane, Maguire, Reguilon (Lindelof 63') – Amrabat (Eriksen 46'), McTominay – Antony (Garnacho 63'), Fernandes, Rashford – Hojlund (Martial 86')

FC Kopenhaga: Grabara – Ankersen, Vavro, Diks, Jelert (Sorensen 76') – Lerager, Falk, Goncalves (Larsson 84') – Elyounoussi, Claesson (Oskarsson 76'), Achouri (O. Hojlund 90')

Manchester United odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024 Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły pokonały FC Kopenhagę (1:0) za sprawą bramki Harry’ego Maguire’a i znakomitej interwencji Andre Onany, który obronił rzut karny w ostatniej minucie spotkania. Styl gry piłkarzy Erika ten Haga nadal pozostawia sporo do życzenia.

Mecz z FC Kopenhagą był pierwszym spotkaniem na Old Trafford, które Czerwone Diabły rozgrywały po śmierci sir Bobby’ego Charltona. W przedmeczowych wypowiedziach Erik ten Hag i jego zawodnicy szumnie zapowiadali, że zagrają najlepiej jak potrafią, aby godnie upamiętnić legendarnego zawodnika.

Manchester United źle zaczął spotkanie z mistrzami Danii. Piłkarze z Kopenhagi wyszli na murawę Old Trafford bez kompleksów i nawet podniosła atmosfera w Teatrze Marzeń ich nie onieśmieliła. Goście mogli objąć prowadzenie już w 6. minucie po błyskawicznej kontrze. Błędy popełnili Sofyan Amrabat i Harry Maguire, a kąśliwe uderzenie oddał Diogo Gonçalves. Andre Onana mógł mówić o sporym szczęściu, bo piłka trafiła w słupek jego bramki.

Czerwone Diabły sporadycznie gościły pod polem karnym FC Kopenhagi. W 16. minucie Marcus Rashford zagrał prostopadłą piłkę do Rasmusa Hojlunda. Duńczyk dobrze ją przyjął, wpadł w pole karne, ale uderzył bardzo niecelnie.

Manchester United w pierwszej połowie oddał tylko jeden celny strzał na bramkę Kamila Grabary. W 21. minucie swojej szansy z dystansu szukał Marcus Rashford. Uderzenie Anglika było jednak zbyt słabe, aby zaskoczyć polskiego bramkarza.

Do końca pierwszej połowy mecz toczył się leniwym tempem. Choć Manchester United częściej miał piłkę przy nodze, to nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką mistrzów Danii. Po piłkarzach Erika ten Haga nie widać było pragnienia zwycięstwa i chęci dopisania pierwszych punktów w tej edycji Ligi Mistrzów.

Holenderski menadżer nie był zadowolony z gry swoich zawodników i już w przerwie zdecydował się na pierwszą zmianę. Na boisku pojawił się Christian Eriksen, który zastąpił Sofyana Amrabata.

W 50. minucie FC Kopenhaga była bliska objęcia prowadzenia. Mistrzowie Danii zawiązali bardzo szybki atak, który mocnym strzałem zza pola karnego zakończył Lukas Lerager. Kapitalną interwencją w bramce Manchesteru United popisał się Andre Onana. Po chwili mocny strzał w kierunku bramki Kameruńczyka oddał Elias Achouri, ale posłał piłkę w trybuny.

Manchester United odpowiedział w 54. minucie. Marcus Rashford zgrał piłkę do Rasmusa Hojlunda, ten wystawił futbolówkę do lepiej ustawionego Christiana Eriksena, który strzelił w krótki róg. Znakomitą interwencją w bramce FC Kopenhagi popisał się Kamil Grabara. Temperatura spotkania na Old Trafford zaczęła rosnąć.

W 67. minucie znakomitą okazję na otworzenie wyniku spotkania miał wprowadzony chwilę wcześniej Alejandro Garnacho. Argentyńczyk dostał znakomite podanie na wolne pole od Bruno Fernandesa, znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Grabarą, lecz w ostatnim etapie akcji źle trącił futbolówkę i ta padła łupem polskiego bramkarza. Kibice na Old Trafford tylko jęknęli z zawodu…

W 72. minucie Manchester United w końcu dopiął swego! Czerwone Diabły miały rzut rożny. Piłka po chwili trafiła na prawe skrzydło do Christiana Eriksena. Duńczyk dograł dokładnie na dalszy słupek, a tam akcję strzałem głową z pięciu metrów zakończył Harry Maguire!

Manchester United chciał iść za ciosem i kilka minut później miał znakomitą okazję na podwyższenie prowadzenia. Przed szansą stanął Alejandro Garnacho, który dostał dobre podanie od Scotta McTominaya. Argentyńczyk trafił jednak prosto w wychodzącego z bramki Grabarę. Z dobitką pospieszył McTominay, lecz nie trafił w światło bramki.

Czerwone Diabły zmierzały po zwycięstwo we wtorkowym spotkaniu, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry rzut karny dla FC Kopenhagi spowodował Scott McTominay. Szkocki pomocnik interweniował tak niefortunnie, że kopnął w twarz Mohameda Elyounoussiego. VAR nie miał wątpliwości – gościom należała się jedenastka. Piłkę ustawił Jordan Larsson, a znakomitą interwencją popisał się Andre Onana! Kameruńczyk uratował trzy punkty dla Czerwonych Diabłów!