Data: 14.09.2005 r.
Stadion: El Madrigal

Villarreal: S. Viera, J. Kromkamp, G. Rodriguez, S. Quique Alvarez, R. Arruabarrena, R. Hector Font (70' G. Roger), M. Josico (45' A. Tacchinardi), M. Senna, J. Sorin, D. Forlan, A. Guayre (66' L. Figueroa)

Man Utd: E. Van der Sar, J. O'Shea, R. Ferdinand, M. Silvestre, G. Heinze (33' K. Richardson), D. Fletcher, P. Scholes, A. Smith, C. Ronaldo (80' R. Giggs), R. van Nistelrooy, W. Rooney (80' Park Ji-Sung)

Manchester United w swoim pierwszym, inaugurującym sezon 2005/2006 Ligi Mistrzów, meczu zremisował bezbramkowo z Villarrealem. Na El Madrigal obie drużyny pokazały nudny i mało ciekawy futbol. Czerwone Diabły pomimo paru dobrych sytuacji nie potrafiły strzelić zwycięskiej bramki. Gwoździem do trumny było nie sportowe zachowanie Wayne'a Rooney'a, za które angielski napastnik obejrzał czerwoną kartkę.

Zanim sędzia Kim Milton Nielsen po raz pierwszy zagwizdał na stadionie El Madrigal rozbrzmiał znany każdemu fanowi piłki nożnej hymn Ligi Mistrzów. Chwilę po tym, po oficjalnej prezentacji obu drużyn, dzisiejszą konfrontację rozpoczęli piłkarze Villarrealu.

Manchester United od początku zaczął od mocnego pressingu, co spowodowało szybkie przejęcie piłki. Przez pierwsze pięć minut 100% posiadanie piłki mieli goście. Villarreal zaczął bardzo niepewnie.

W 5. minucie Manchester oddał pierwszy groźny strzał. Z 20 metrów uderzał Paul Scholes, jednak piłka została zablokowana przez Sanjuana Quique Alvareza. Chwilę później pod bramkę United zapuścił się Diego Forlan, ex-Czerwony Diabeł, ubiegłoroczny zdobywca Złotego Buta. Urugwajczyka powstrzymał jednak Gabriel Heinze.

Po kwadransie gry Man Utd wywalczył pierwszy rzut rożny. Z lewego narożnika dośrodkowywał Scholes w środek pola karnego, tam dobrze główkował Mikael Silvestre i bramkarz gospodarzy, Sebastian Vieira, musiał wybić piłkę na kolejny rzut rożny. Drugi korner nie przyniósł jednak rezultatu, bo Cristiano Ronaldo faulował Alvareza.

W miarę upływu czasu Villareal próbował przeprowadzić składną akcję, jednak defensywa United spisywała się bezbłędnie. Jedynym widocznym graczem gospodarzy był Forlan, jednak swojego byłego kolegę bardzo dobrze pilnowali obrońcy Manchesteru.

W 26. minucie skrzydłem pobiegł Wayne Rooney, zagrał do wybiegającego na czystą pozycję Ruud van Nistelrooy'a, jednak Holender był niestety na spalonym. Chwilę później gorąco zrobiło się w szeregach gości, gdyż na murawie boiska zwijał się z bólu Gabriel Heinze. Argentyńczyk doznał urazu w starciu z jednym z zawodników Villarrealu. Sir Alex Ferguson został zmuszony do dokonania pierwszej zmiany. W miejsce Heinze wszedł Kieran Richardson.

Po pół godziny lekkiej przewagi Manchesteru do ataku wziął się Villareal. Najpierw Romero Hectora musiał faulować Paul Scholes, a chwilę później z 7 metrów groźnie strzelał Juan Pablo Sorin. W porę powrócił Rio Ferdinand, blokując to uderzenie. Jednak gospodarze wciąż przebywali na połowie United. W 37. minucie dośrodkowywał Antonio Guayre, a z 20 metrów uderzył Rodolfo Arruabarrena - Edwin Van der Sar z ogromnym trudem obronił ten strzał, wybijając piłkę za linię końcową. Po rzucie rożnym wykonanym przez Romero Hectora piłkarze Man Utd przejęli piłkę.

Pod koniec pierwszej połowy mecz bardzo się zaostrzył. Obie ekipy nie przebierały w środkach. W 40. minucie Kim Milton Nielsen po raz pierwszy sięgnął do swojej kieszeni po żółty kartonik. Obejrzał go Gonzalo Rodriguez za faul na Kieranie Richardsonie. Rzut wolny wykonał Cristiano Ronaldo, dośrodkowując w pole karne. Tam bez problemu piłkę złapał Vieira. Chwilę później z 7 metrów główką uderzał Rio Ferdinand, niestety niecelnie. Tuż po tym Richardson odwdzięczył się za faul i w nieprzepisowy sposób powstrzymał Antonio Guayre, za co otrzymał żółtą kartkę.

Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania (przedłużoną o dwie minuty) Manchester United miał trzy dobre sytuacje. W 44. minucie z wolnego uderzał Rooney, piłka trafiła do van Nistelrooya. Holender, stojący 4 metry przed bramką bez namysłu oddał strzał. Futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca Villarrealu, ale bez apelacyjnie była to najlepsza sytuacja w meczu. Chwilę później z kolejnego rzutu wolnego uderzał Paul Scholes, a następnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Cristiano Ronaldo. Oba strzały były niecelne. Po wznowieniu gry przez Sebastiana Vieirę, sędzia zakończył pierwszą partię gry. Do przerwy, po mało ciekawym widowisku, 0:0.

W drugiej połowie trener gospodarzy, Manuel Pellegrino, zdecydował się wprowadzić jednego nowego gracz: za Moreno Josico wszedł Alessio Tacchinardi.

Od początku drugiej partii gry ponownie do ataku wziął się Manchester. W 47. minucie United wywalczyło kolejny rzut rożny. Po wrzutce Scholesa futbolówkę wybił Jan Kromkamp. Minutę później strzał z 23 metrów oddał Rooney, jednak został zablokowany i piłka wyszła za linię końcową. Kolejny stały fragment gry wykonał Paul Scholes, dogrywając Roo na długi słupek. Uderzenie z prawej nogi zostało ponownie zablokowane, tym razem przez Rodolfo Arruabarrenę.

Po okresie przewagi gości groźną kontrę wyprowadzili piłkarze Villarrealu. W dobrej sytuacji znalazł się Diego Forlan, jednak minimalnie chybił, uderzając obok prawego słupka bramki Edwin Van der Sara. W 51. minucie Czerwone Diabły miały kolejną serię rzutów rożnych. Po ostatnim głową strzelał Alan Smith, a świetną paradą popisał się Viera, ponownie ratując swój zespół.

W 52. minucie żółtą kartkę otrzymał Jan Krmkamp za nie sportowe zachowanie. Manchester natomiast nie zwalniał tempa. Bramkę gospodarzy obstrzeliwał Wayne Rooney, jednak bez skutku. Chwilę później Alan Smith zagrał ręką. Po krótkiej dyskusji z sędzią zawodnik Man Utd otrzymał żółty kartonik.

30 minut przed zakończeniem spotkania ponownie spotkanie zaostrzyło się. Po dwóch żółtych kartkach gracze wciąż ostro atakowali piłkę, często faulując rywali. Natomiast żaden z zespołów nie potrafił przeprowadzić akcji dającej bramkę. W 61. minucie Ruud dobrze zagrał do Ronaldo. Portugalczyk uderzył potężnie, ale bardzo niecelnie. Chwilę później Cristiano zrehabilitował się i ładnie strzelił z rzutu wolnego. Piłkę wypiąstkował Viera.

W 64. minucie Wayne Rooney sfaulował Alvareza i został ukarany żółtą kartką. Nadpobudliwy Anglik zaczął bić brawo sędziemu Kim Milton Nielsenowi, za co ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Manuel Pellegrino, po tym jak Roo otrzymał czerwoną kartkę, zdecydował się wprowadzić kolejnego ofensywnego gracza. Za Guayre wszedł Luciano Figueroa. Chwilę później w miejsce Romero Hectora Fonta pojawił się Garcia Roger.

Po okresie zamieszania spowodowanym czerwoną kartką oraz zmianami inicjatywę zaczął przejmować Villareal. Jednak Hiszpanie wciąż grali bardzo nerwowo, czując ogromny respekt przed graczami Manchesteru United.

W 75. minucie na ofensywną akcję zdecydował się John O'Shea. Irlandczyk uderzył mocno z 25. metrów, ale wprost w bramkarza Villarrealu. Po nieudanej akcji gospodarzy Manchester przejął piłkę, jednak nie kwapił się z atakowaniem.

Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania Sir Alex Ferguson zdecydował się dokonać dwóch zmian. Za Ruud van Nistelrooya wszedł Park Ji-Sung, a za Cristiano Ronaldo - Ryan Giggs. Menadżer United zdecydował się bronić jednego punktu.

Pod koniec spotkania Villarreal miał parę okazji, które mógł zamienić na bramkę. Najpierw niecelnie z 30 metrów uderzał Garcia Roger. Następnie ten sam piłkarz dośrodkowywał z rzutu rożnego. Piłkę wybił jednak Alan Smith.

W 89. minucie z rzutu wolnego uderzał Rodriguez. Ta, po odbiciu od Ferdinanda, minimalnie poszybowała ponad poprzeczką bramki Van der Sara. Już w doliczonym czasie gry ostatnią akcję przeprowadzili gospodarze. Po faulu w ataku sędzia Kim Milton Nielsen zakończył dzisiejsze zawody.

Z pewnością Czerwone Diabły nie zaprezentowały dzisiejszego wieczoru takiego futbolu, jakiego oczekują wszyscy kibice. Takim stylem gry na pewno Manchester United nic nie zdziała w jubileuszowej, 50. edycji Ligi Mistrzów. Po pierwszej serii spotkań liderem w Grupie D została Benfica, która pokonała 1:0 Lille.

Sędzia: Kim Milton Nielsen

Widzów: 22000