LIGA MISTRZÓW

87' Romelu Lukaku Francis Coquelin 21'
Data: 02.10.2018 r.

Manchester United: De Gea - Valencia, Smalling, Bailly, Shaw - Matić, Pogba, Fellaini - Rashford, Sánchez (Martial 76'), Lukaku

Valencia CF: Neto - Piccini, Garay, Paulista, Gayà, Coquelin (Soler 78'), Parejo - Kondogbia, Guedes (Czeryszew 83') - Rodrigo Moreno, Batshuayi (Gameiro 73')

Manchester United tylko zremisował z Valencią 0:0 w 2. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły w starciu z Nietoperzami miały wrócić na zwycięską ścieżkę, ale nie zrobiły zbyt wiele, aby zgarnąć komplet punktów. To już czwarte spotkanie United z rzędu bez zwycięstwa.

Jose Mourinho w porównaniu do ostatniego spotkaniu z West Hamem United dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie. Do podstawowej jedenastki wrócił Eric Bailly, ale największe zaskoczenie mieliśmy na prawym skrzydle, gdzie kibice zobaczyli Alexisa Sancheza. Na lewej zagrał Marcus Rashford.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze Manchesteru United zebrali się na własnej połowie i w kółku powiedzieli sobie kilka motywujących słów. Wystarczyło to na przyzwoity początek w wykonaniu Czerwonych Diabłów, ale im dłużej trwała pierwsza połowa, tym słabsze było tempo spotkania.

Manchester United przed przerwą nie stworzył sobie stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki. Z dobrej strony pokazywał się Marcus Rashford, który często schodził z lewego skrzydła do środka i szukał pozycji strzeleckiej. W 15. minucie Anglik mógł zdobyć naprawdę efektownego gola – przedarł się przez czterech defensorów Valencii, oddał mocny strzał zza pola karnego, ale niestety nie trafił w bramkę.

Ani Neto, ani David de Gea nie mieli wiele pracy. Bramkarz Manchesteru United został sprawdzony przez Gonçalo Guedesa, ale jego uderzenie z ostrego kąta De Gea wyłapał bardzo pewnie.

W przerwie Jose Mourinho nie zdecydował się na żadne zmiany i nie widzieliśmy też zmiany w grze Manchesteru United. Lepiej wystartowali gracze Valencii i to oni jako pierwsi mogli objąć prowadzenie. Stałoby się tak, gdyby Guedes lepiej przymierzył z czystej pozycji z szesnastu metrów. Kibice na Old Trafford zaczęli domagać się ofensywnej gry i zaczęli śpiewać „Attack! Attack! Attack!”. Efekt? Dwa zablokowane strzały Pogby i Rashforda.

W 61. minucie trybuny na Old Trafford nieco rozruszał Paul Pogba. Francuz oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, po którym piłkę na rzut rożny sparował Neto. Chwilę późnej pod bramką Valencii zrobiło się naprawdę gorąco, ale efektu w postaci bramki wciąż nie było. Nietoperze swoją szansę mieli pięć minut później. Z bliskiej odległości fatalnie spudłował Michy Batshuayi.

Długo na swoją szansę we wtorkowy wieczór musiał czekać Romelu Lukaku. Belg wypracował sobie okazję strzelecką w 71. minucie. Dobrze przyjął daleką piłkę od Paula Pogby, uderzył w krótki róg, a dobrą interwencję zanotował Neto.

W 85. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Marcus Rashford. Z lewej strony pola karnego Valencii wycięty został Anthony Martial, który zmienił Alexisa Sancheza. Anglik ustawił piłkę niedaleko linii końcowej boiska, mocno zakręcił futbolówkę po długim rogu, ale ta tylko prześlizgnęła się po poprzeczce.

Czerwone Diabły we wtorek nie były w stanie znaleźć sposobu na Valencię i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Piłkarze Jose Mourinho po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów mają na koncie cztery punkty. W kolejnym spotkaniu zmierzą się w Champions League z Juventusem.