Data: 20.07.2019 r.
Stadion: Stadion Narodowy w Singapurze

Manchester United: De Gea (Romero 62’) – Wan-Bissaka (Young 62’), Tuanzebe (Bailly 62’), Lindelof (Jones 57’), Shaw (Dalot 62’) – Pogba (Pereira 62’), Matić (Fred 62’) – James (Chong 62’ (Gomes 90')), Lingard (Mata 62’), Martial (Greenwood 62’) – Rashford (McTominay 62’)

Inter Mediolan: Handanović – D’Ambrosio, De Vrij (Ranocchia 73’), Skriniar – Candreva (Agoume 83’), Gagliardini (Barella 73’), Brozović (Valero 83’), Sensi (Joao Mario 73’), Dalbert (Pirola 79’) – Longo (Perisić 46’), Esposito (Colido 83’)

Manchester United udanie zainaugurował udział w tegorocznym turnieju towarzyskim International Champions Cup. Czerwone Diabły pokonały Inter Mediolan 1:0 (0:0) po ładnej bramce Masona Greenwooda. To trzecie zwycięstwo z rzędu w okresie przygotowawczym do sezonu 2019/2020.

Ole Gunnar Solskjaer dokonał pięciu zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United w porównaniu do starcia z Leeds United. Pierwszy raz w bramce Czerwonych Diabłów w okresie przygotowawczym zagrał David de Gea.

Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami, duży wpływ na losy rywalizacji na Stadionie Narodowym w Singapurze miała wysoka temperatura (30 stopni Celsjusza) i wilgotność (ponad 70%). W takich warunkach trudno było o wysoką intensywność akcji czy mocny pressing.

Manchester United pierwszy raz bramce Samira Handanovicia zagroził w 15. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Luke Shaw. Anglik huknął mocno ze znacznej odległości, a piłka tylko nieznacznie przeleciała obok bramki. W kolejnych minutach uderzenia zza szesnastki oddali Anthony Martial i Marcus Rashford.

Najładniejszą akcję Czerwone Diabły przeprowadziły w 31. minucie. Shaw poszedł na lewej stronie na obieg i zagrał piłkę na piąty metr do Marcusa Rashforda. Anglik musiał tylko dołożyć nogę, lecz w ostatniej chwili futbolówkę lekko trącił Stefan de Vrij, co uniemożliwiło napastnikowi Manchesteru United oddanie strzału.

W 37. minucie swoją szansę miał Daniel James, który w sobotnim meczu wystąpił na prawym skrzydle. Piłkę pod pole karne Interu odważnie podprowadził Victor Lindelof, podał ją do Walijczyka, ten uderzył mocno w krótki róg, ale nie trafił w bramkę. James przeciwko Interowi prezentował się słabiej niż w dwóch poprzednich sparingach.

Chwilę później mogło być 1:0 dla Interu Mediolan. Do dośrodkowania z lewej strony boiska źle wyszedł David de Gea, a akcję na dalszym słupku zamykał Danilo D’Ambrosio. Włoch skierował głową piłkę w dół, nieznacznie się pomylił.

W 41. minucie z dobrej strony pokazał się Anthony Martial. Francuz ładnie rozegrał akcję w polu karnym z Jesse Lingardem, podciągnął piłkę pod linię końcową i chciał strzelić efektowną podcinką nad Handanoviciem. Słoweniec wyczuł jednak intencje Francuza.

Po zmianie stron Manchester United mógł szybko otworzyć wynik meczu. Akcję Czerwonych Diabłów napędził Martial, Pogba przytomnie przepuścił piłkę na linii szesnastu metrów, do pozycji strzeleckiej doszedł Lingard i choć uderzył celnie na bramkę, to była to za lekka próba i piłkę z linii wybili gracze Interu. W 51. minucie w słupek bramki Interu trafił Nemanja Matić. Serb świetnie znalazł się w szesnastce Interu po dośrodkowaniu Rashforda z rzutu rożnego, oddał dobry strzał, ale piłka tylko odbiła się od obramowania bramki.

Po upływie godziny gry Ole Gunnar Solskjaer dokonał dziesięciu zmian w szeregach Manchesteru United. Boisko opuścili wszyscy piłkarze za wyjątkiem Phila Jonesa, który na murawie zameldował się kilka minut wcześniej, kiedy zmienił Lindelofa. Szwed w jednym ze starć nabawił się urazu mięśniowego.

Piłkarze Czerwonych Diabłów po licznych zmianach potrzebowali chwilę na złapanie odpowiedniego rytmu. W 70. minucie dobry strzał zza pola karnego oddał Young. Dobrą interwencję zanotował Handanović.

W 77. minucie kibice Manchesteru United na Stadionie Narodowym w Singapurze w końcu doczekali się bramki. Z rzutu wolnego mocny strzał na bramkę Interu oddał Young. Handanović sparował uderzenie, ale piłkę zgarnął Mason Greenwood. Anglik efektownym zwodem zaciął zawodnika rywala, huknął z lewej nogi po długim rogu i nie dał szans golkiperowi Interu!

Greenwood mógł podwoić swój dorobek bramkowy już kilka minut później. Dobrym dograniem podpisał się bardzo aktywny Tahith Chong, do podania doszedł Greenwood, ale trafił w poprzeczkę.

Manchester United do końca spotkania kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i nie dał sobie odebrać zwycięstwa.