Data: 16.07.2016 r.
Stadion: DW Stadium

Wigan Athletic: Jaaskelainen, Taylor (Barrigan 71'), Perkins, Daniels, Power, Grigg (Davies 46'), Huws, Burn, Jacobs (Powell 71'), Morgan, Warnock

Manchester United: Johnstone (Pereira 82'), Fosu-Mensah (Jones 46'), Bailly (Tuanzebe 82'), Blind (Varela 74'), Shaw (Mata 46'), Carrick (Januzaj 46'), Herrera (Blackett 46'), Lingard (Pereira 46'), Mychitarian (Valencia 46'), Depay (Keane 46'), Wilson (Young 46')

Manchester United pokonał Wigan Athletic 2:0 (0:0) na DW Stadium w pierwszym starciu pod wodzą Jose Mourinho. Na listę strzelców dla Czerwonych Diabłów wpisali się Will Keane i Andreas Pereira. Kibice mieli też okazję przyjrzeć się nowym nabytkom – Henrichowi Mychitarianowi i Ericowi Bailly'emu.

Mecz na DW Stadium miał wymiar towarzyski, ale do Wigan przyjechało kilka tysięcy kibiców Manchesteru United, aby zobaczyć pierwsze spotkanie Jose Mourinho w roli menadżera Czerwonych Diabłów. Nieoficjalne debiuty w ekipie z Old Trafford zanotowali od pierwszych minut Eric Bailly i Henrich Mychitarian, których Portugalczyk sprowadził latem do klubu. Po 10 miesiącach do gry wrócił także Luke Shaw.

Mourinho przed meczem z Wigan mówił, że wolałby mieć do dyspozycji pełny skład Manchesteru United już teraz. Z zespołem nie trenują jeszcze bowiem gracze, którzy grali na EURO 2016 i Copa America.

Spotkanie od początku miało spokojne tempo. Piłkarze Manchesteru United długo utrzymywali się przy piłce, ładnie ją rozgrywali, ale nie potrafili zagrozić bramce Jussiego Jaaskelainena. Aktywni od pierwszych minut byli zwłaszcza Jesse Lingard i Henrich Mychitarian. Kibiców na pewno cieszył także widok Mourinho stojącego przy linii bocznej i stamtąd obserwującego przebieg spotkania. Poprzednik 53-latka nie miał bowiem w zwyczaju wstawać z ławki rezerwowych United.

W 25. minucie Mychitarian mógł mieć pierwszą asystę w barwach United. Z doskonałego podania ze skrzydła na szósty metr nie skorzystał jednak Memphis Depay. Holender był naciskany przez jednego z defensorów Wigan i oddał bardzo niecelny strzał. Chwilę później nieudanie zza pola karnego uderzał Ander Herrera.

W 32. minucie kolejny strzał zza pola karnego oddał Depay. Holender spudłował i było to podsumowanie jego kiepskiej postawy na DW Stadium. W przerwie został ściągnięty z boiska przed Mourinho.

W 37. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Mychitarian. Ormianin otrzymał znakomite podanie ze skrzydła od Lingarda, zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale nie przymierzył dobrze i w efekcie Jaaskelainen nie musiał nawet interweniować.

W przerwie spotkania Jose Mourinho dokonał siedmiu zmian. Na placu gry pojawili się: Phil Jones, Ashley Young, Will Keane, Adnan Januzaj, Andreas Pereira, Juan Mata i Antonio Valencia.

Manchester United drugą połowę rozpoczął od bramki Willa Keane'a w 49. minucie. Duża w tym zasługa Jaaskelainena, który oddał piłkę pod nogi Maty, ten zagrał ją do Keane'a, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 56. minucie Keane mógł podwyższyć na 2:0. Tym razem Anglik dostał dobre dośrodkowanie od Younga, uderzył jednak tuż obok dalszego słupka bramki The Latics.

W 58. minucie nie pomylił się Andreas Pereira. Piłka trafiła do Brazylijczyka po ciekawym rozegraniu stałego fragmentu gry przez Younga i Matę i zablokowanym strzale Herrery. Pereira zareagował instynktownie i z dziesięciu metrów posłał piłkę w okienko!

W kolejnych minutach Manchester United zdecydowanie przeważał. Ładnymi zagraniami popisywał się zwłaszcza Pereira, ale Jaaskelainen nie musiał interweniować. W 74. minucie Jose Mourinho przeprowadził kolejne zmiany – na murawie pojawili się Tyler Blackett i Guillermo Varela, którzy zmienili Daleya Blinda i Andera Herrerę. W 82. minucie debiuty w ekipie United zanotowali Axel Tuanzebe i Joel Castro Pereira.

Do końca spotkania kibice United na DW Stadium głośno śpiewali, a na boisku nie działo się już zbyt wiele. Mocne, ale niecelne uderzenie oddał Will Keane i był to ostatni akcent sobotniego spotkania.

Kolejny mecz towarzyski Manchesteru United już 22 lipca – rywalem drużyny Jose Mourinho będzie w Chinach Borussia Dortmund. Początek starcia o 14:00 czasu polskiego.