Młode Czerwone Diabły ogrywają Coritibę

» 31 marca 2013, 16:26 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United do lat 19 zaliczył udany rewanż za ubiegłoroczny finał Dallas Cup. We wczorajszym meczu towarzyskim Czerwone Diabły rozgromiły brazylijską drużynę 5:0.
» James Wilson popisał się hat-trickiem w spotkaniu z Coritibą
Jak podczas każdego meczu w tych rozgrywkach, i tym razem spotkaniu towarzyszył porywisty wiatr. Rywalizacja odbyła się na wniosek Komitetu Dallas Cup, który zapewnił, że każdy zespół rozegra minimum cztery mecze.

Podopieczni Warrena Joyce‘a lepiej zaadaptowali się do trudnych warunków pogodowych i już po 28. minutach gry zdołali wyjść na prowadzenie. James Wilson uwolnił się spod opieki rosłych stoperów rywala i ładnych strzałem wpisał się na listę strzelców.

Drugi gol dla Czerwonych Diabłów padł trzy minuty przed przerwą. Gyliano van Velzen popisał się świetną akcją na lewym skrzydle i wycofał piłkę do zdobywcy pierwszej bramki, a James Wilson podwoił swój dorobek w tym spotkaniu.

Po zmianie stron Van Velzen opuścił pole gry, a zastąpił go Jack Barmby. Dziesięć minut po wznowieniu meczu, Wilson skompletował hat-tricka. Tym razem asystował Liam Grimshaw, który wywalczył piłkę w środku pola i posłał dobre podanie do angielskiego napastnika, a ten bez problemu wykończył całą akcję.

Kibice United czekali na kolejną bramkę do 65. minuty. Adnan Januzaj świetnie przedarł się lewą flanką i wycofał futbolówkę tuż przed pole karne, a gola niskim strzałem zdobył Reece James.

W 74. minucie Januzaj błysnął raz jeszcze, lecz tym razem rywale sfaulowali Belga w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Jack Barmby i Warren Joyce mógł być zadowolony z przebiegu tej rywalizacji.

Manchester United - Coritiba 5:0
(Wilson 28‘, 42‘, 55‘, James 65‘, Barmby 74‘ (k.))