Redknapp: Zabrakło nam szczęścia

» 4 marca 2012, 20:22 - Autor: matheo - źródło: Mirror Football
Porażka z Manchesterem United definitywnie przekreśliła szanse Tottenhamu Hotspur na tytuł mistrza Anglii. Menadżer Kogutów Harry Redknapp nie krył swojego rozczarowania po końcowym gwizdku sędziego na White Hart Lane.
» Harry Redknapp był niepocieszony wynikiem meczu z Manchesterem United (1:3)
W niedzielne popołudnie Tottenham musiał uznać wyższość Manchesteru United (1:3), choć przez znaczną część spotkania, to piłkarze z Londynu dyktowali warunki gry. Gol Wayne'a Rooneya do szatni, a następnie dwa piękne trafienia Ashleya Younga pozbawiły jednak złudzeń graczy Kogutów.

– Nie mogłem uwierzyć, że przegrywaliśmy 0:1. Pracowaliśmy ciężko cały tydzień. Jake Livermore i Sandro byli w świetnej formie. Naprawdę tylko jedna drużyna zasługiwała na prowadzenie po pierwszej połowie, a my przegrywaliśmy 0:1 – mówił niepocieszony Redknapp na antenie SkySports 1.

– Nie mogłem prosić o więcej swoich piłkarzy. Czasami potrzeba szczęścia, a dziś nam go z pewnością zabrakło.

– Niewiele mogliśmy zmienić w naszej grze. Livermore i Sandro zdominowali Paula Scholesa i Michaela Carricka. Potrzebowaliśmy przełamania, ale przy stanie 0:2, kiedy sądziłeś, że kontrolowałeś mecz, psychicznie jest to trudne.

Redknapp pytany o nieuznanego gola Emmanuela Adebayora odpowiedział: – Uważam, że była to zbyt surowa decyzja sędziego. Przeciwko Stevenage mieliśmy podobną sytuację, kiedy piłka trafiła w Scotta Parkera. Gol mógł się liczyć, ale sędzia podjął inną decyzję.

Young zadowolony z wyniku
"Dobrałem złą taktykę na pierwszą połowę"

Komentarze (6)

gunnersfan9: Wygrywa ta drużyna, która strzeli więcej bramek. Za obijanie słupków przez np. Liverpool ( jak w przypadku ostatniej konfrontacji z Arsenalem ) punktów się nie dostaje. Liczy sie to, co wpadło do siatki. Gra United może i nie porywała, ale od początku, do końca byli konsekwentni w swojej grze. Starali się wykorzystywać swoje sytuacje podbramkowe, co w konsekwencji przyniosło 2 bramki a trzecia to piekny strzał Ashleya Younga. Czy przypadkowy? polemizowałbym. Anglik potrafi uderzyć z dystansu i to nie była jego pierwsza bramka w takich okolicznościach.
Swoją drogą śmieszą mnie napinki kibiców Liverpoolu odnośnie ostatniego spotkania z Arsenalem. Fakt, przeważali, ale w żaden sposób nie przełozyli tego na bramki. Obijali słupki, lub niedokładnie wrzucali w pole karne + oczywiście świetny występ Wojtka. Po meczu musiałem wysłuchiwac ich wielki lament, że Arsenal nie istniał, że nie zasłuzyli nawet na 1 pnukt w tym spotkaniu. Możliwe, że tak było, ale Kanonierzy wyszli na to spotkanie i wykorzystali swoje sytuacje które mieli przez 98 minut tego meczu. Doszło nawet do tego, że Liverpool nie potrafił strzelić 1 bramki, gdyż stracona bramka przez Arsenal była dziełem bramki samobójczej. Zapewne dla nich najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Kanonierzy upadli przed nimi na kolana i prosili o jak najniższy wymiar kary.
Końcówka sezonu robi się coraz bardziej ciekawsza. W walce o Mistrzostwo pozostały tylko dwie drużyny z Manchesteru, z czego mi bliżej jest do jego czerwonej części. Powodzenia.
» 5 marca 2012, 12:28 #6
sssexton90: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.03.2012 11:12

Mieli przewagę w pierwszej połowie. Aczkolwiek poza nieuznaną bramką (słusznie nie uznaną) i strzałem adebayora z 16 metrów nie stwarzali większych gróźb. Manchester ma już taki styl, że w meczu czasem przez pare minut nic nie gra by potem jak przyczajony tygrys rzucić się do gardła.
Ważne, że zachowaliśmy spokój, przetrzymaliśmy kryzys na boisku i pod koniec pierwszej połowy już graliśmy lepiej, było wyrównane spotkanie od tego momentu. W 40-45 min kilka stalych fragmentów gry, wrzutek, no i gol naszego wodza rooneya.

W 2. połowie to już popis pełną gębą. Ashley, Nani,Carrick, Scholes panowali na boisku. Piękny mecz....oglądałem to w świetnym towarzystwie bo na zlocie MUSC w Toruniu i atmosfera była iście diabelska. Polecam takie zloty !
» 5 marca 2012, 11:11 #5
wacuchplacuch: Nani panował co najwyżej nad swoim pęcherzem
» 6 marca 2012, 20:16 #4
wrobel1992: Co to znaczy powinnismy wygrywac? Sedzie nie uznal jakies prawidlowo zdobtej bramki-nie! De Gea wyciagnal dwa grozne strzaly, a Roo zrobil po raz kolejny roznice na boisku.
» 5 marca 2012, 06:09 #3
wacuchplacuch: nieprawda, nie szczęscia Kogutom zabrakło tylko obrony (dlaczego do cholery nie gra Dawson?) przy stałych fragmentach i dobrego partnera dla Adebayora
to nie szczęscia brak gdy nie ma groźnych akcji, super trzymali piłkę i nawet bez Parkera mieli środek do 70 minuty ale co z tego skoro jedyne zagrożenie sprawiał Lennon, który i tak nie miał komu dograć?
Assou-Ekotto to dla mnie najlepszy lewy obrońca, bardziej lubię go oglądać nawet niż Cole'a czy Evrę, nie mówiąc o Bainesie czy Kolarovie
ale Kaboul i King to kopa w dupsko powinni mieć i za mecz z Analami i za dziś
coraz bardziej za to podoba mi się gra Livermore'a - będą z niego ludzie!
» 4 marca 2012, 21:32 #2
karas2011: Ma racje, ale o tej dominacji nie do końca. (na Carricku i Scholesie)
To prawda, nie graliśmy dzisiaj zbyt ładnie, i do 1 połowy Tottenham powinien wygrywać, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Druga połowa była bardzo wyrównana, to się liczy, piękne widowisko i tyle. :) Co do nieuznanej bramki, nie wiem co Redknapp tutaj próbuje nam wmówić. Ręka jak nic.
» 4 marca 2012, 21:08 #1