Porażka rezerw na otwarcie sezonu

» 15 sierpnia 2011, 22:45 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Manchester United nie zaliczył udanego startu ligi rezerw, przegrywając w swoim pierwszym spotkaniu z drużyną Arsenalu (1:2).
» Polak pokazał się z bardzo dobrej strony
W ekipie z Manchesteru pełne 90 minut zaliczył wracający do gry po kilku miesiącach przerwy Darren Fletcher, a jedyną bramkę dla podopiecznych Warrena Joyce'a zdobył Mame Biram Diouf, który niestety musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu kontuzji.

Szkot zaprezentował się z bardzo dobrej strony, udanie współpracując wraz z młodym Paulem Pogbą. W składzie rezerw nie pojawił się natomiast Antonio Valencia, zmagający się w ostatnim czasie z urazem kostki.

Początek spotkania należał do gospodarzy i gdyby nie Tomasz Kuszczak, który tylko w sobie wiadomy sposób obronił strzały Kyle'a Ebecilio oraz Luke'a Freemana to Czerwone Diabły już po kilkunastu minutach gry przegrywałyby różnicą dwóch bramek. Arsenal dopiął swego w 30 minucie, kiedy to Freeman obsłużył idealnym podaniem Sancheza Watta, a były napastnik Leeds United nie miał problemów z pokonaniem Polaka.

Podopieczni Joyce'a zdołali odrobić straty jeszcze przed przerwą. Darron Gibson ładnie podał na skrzydło do Pogby, ten dośrodkował do Dioufa, a Senegalczyk technicznym strzałem pokonał bramkarza Kanonierów.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu stroną przeważającą był Arsenal, ale swój dzień miał na szczęście polski bramkarz, który zaliczył kilka wybornych interwencji m.in po uderzeniach Watta i Nico Yennarisa.

Jednak nawet znajdujący się w świetnej dyspozycji Kuszczak nie był w stanie zapobiec porażce, chociaż przy drugiej bramce dla Kanonierów był całkowicie bez szans. W 74 minucie Chuks Aneke przy ogromnej ilości szczęścia minął Fletchera i Larnella Colla, po czym wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Tomka.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i porażka United stał się faktem. Na chwilę obecną nie wiadomo jak poważny jest uraz Dioufa, który w drugiej połowie opuścił murawę utykając.

Arsenal 2:1 Manchester United