PUCHAR LIGI

22' Ashley Young
51' Marcus Rashford
56' Ryan Jackson [sam.]
61' Anthony Martial
Harry Pell 18'
Dean Gerken 39'
Callum Harriott 73'
Data: 18.12.2019 r.

Manchester United: Romero – Young, Tuanzebe (Garner 65'), Maguire, Shaw (Williams 63') – Matić, Pereira – Greenwood, Mata, Rashford (Lingard 63') – Martial

Colchester United: Gerken – Jackson, Bramall, Lapslie, Prosser – Pell (Stevenson 66'), Norris, Comley (Gambin 73'), Harriott (Poku 77'), Eastman – Nouble

Czerwone Diabły pokonały zespół Colchester 3:0 w ćwierćfinałowym starciu Carabao Cup na Old Trafford. Ekipie Solskjaera dopiero w drugiej odsłonie meczu udało się przełamać szczelną obronę zespołu z League Two. Na listę strzelców wpisali się Marcus Rashford oraz Anthony Martial. Samobójcze trafienie dołożył jeszcze Ryan Jackson.

Manchester United od pierwszych minut zdominował zespół Colchester. Posiadanie piłki momentami przekraczało 80% na rzecz ekipy Ole Gunnara Solskjaera. Gracze Norwega nie zdołali jednak sforsować linii defensywnej zespołu z czwartej ligi angielskiej w pierwszej połowie meczu.

Ostrzał bramki gości rozpoczął się w 7. minucie za sprawą Rashforda. Anglik uderzał mocno z rzutu wolnego w kierunku krótkiego słupka. Gerken zdołał jednak obronić na raty trudny strzał napastnika Manchesteru United.

Marcus ponownie dał o sobie znać w 13. minucie. Tym razem piłkarz MU zdecydował się na strzał z dużej odległości po szybkim wycofaniu Martiala stojącego tyłem do bramki. Futbolówka na nieszczęście United przeleciała nad bramką rywali.

18. minuta to zejście Juana Maty pod linię końcową boiska i wbicie piłki na 5. metr. Goalkeeper Colchester podbił futbolówkę do góry, gdzie głową próbował dobić ją jeszcze Mason Greenwood.
Młody snajper nie sięgnął jednak wysoko zawieszonej futbolówki.

Marcus Rasfhrod zmarnował swoją pierwszą 100% sytuację w 25. minucie. Anglik otrzymał podanie w tempo z drugiej linii, ale źle ją przyjął i akcja zakończyła się skutecznym wyjściem Gerkena z linii bramkowej.

Sześć minut później Rash otrzymał świetne podanie od Andreasa Pereiry nad głowami obrońców. Boczny defensor Colchester złamał linię spalonego przez co Marcus znalazł się ponownie w sytuacji sam na sam. Tym razem próbował efektownie wykończyć akcję wolejem, ale ostatecznie nie trafił w futbolówkę.

Goście jedyną groźną sytuację pod bramką Sergio Romero odnotowali w 44. Minucie. Harriott oddał strzał tuż zza linii pola karnego po szybko rozegranym rzucie rożnym i chwili nie uwagi Ashleya Younga. Futbolówka po strzale minęła jednak słupek bramki United po zewnętrznej stronie.

W doliczonym czasie gry Anthony Martial próbował rozerwać siatkę bramki Colchester strzałem z ponad 30 metrów. Gerken stał jak wryty czekając na wyrok. Futbolówka nabrała jednak dziwnej trajektorii lotu i nie opadła w odpowiednie chwili pod poprzeczkę.

Ataki Manchesteru United w drugiej odsłonie meczu nie ustępowały. W 47. minucie groźne dośrodkowanie z lewej flanki blisko bramki posłał Luke Shaw. Piłka minęła bramkarza, a akcję próbował zamykać Greenwood. Anglik jednak nie sięgnął górnej futbolówki.

W odpowiedzi Colchester ruszył z kontratakiem i po chwili Jackson strzelał mocno z ostrego kąta. Romero złapał futbolówkę przy murawie, podał do Maticia i Serb od razu długim podaniem uruchomił Marcusa Rashforda. Anglik zszedł do środka pola karnego, minął 2 rywali i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki Gerkena otwierając wynik meczu.

Tak jak można było się spodziewać, pierwszy gol rozbił dobrze broniący się dotychczas Colchester. W 57. minucie Mason Greenwood dośrodkował groźnie na 5. metr do atakującego Rashforda. Przed Anglikiem znalazł się Jackson, który niefortunną interwencją wpakował piłkę do własnej siatki z kilku metrów.

Na listę strzelców w 61. minucie wpisał się Anthony Martial. Juan Mata posłał sprytne podanie górą do Rashforda do boku w polu karnym, Marcus zgrał ją z pierwszej piłki na długi słupek i tam niepilnowany Martial wślizgiem wbija piłkę do siatki.

Na ostatnie 25 minut na murawie zameldowali się Lingard, Williams i Garner, którzy dali odpocząć Rashfordowi, Tuanzebe oraz Shawowi.

Juan Mata zaliczył niezły strzał w 79. minucie z wewnątrz pola karnego. Po podaniu od Martiala Hiszpan próbował zaskoczyć bramkarza Colchester strzałem na krótki słupek. Nie zdołał jednak wstrzelić się w światło bramki.

Harry Maguire był bliski zdobycia swojego pierwszego gola w barwach Manchesteru United w 84. minucie. Anglik uderzył mocno głową pod poprzeczkę bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tej sytuacji świetną interwencją popisał się Gerken, ratując swój zespół przed stratą kolejnej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a zawodnicy Manchesteru United po końcowym gwizdku świętowali awans do półfinału Carabao Cup.