Maguire po porażce z Newcastle United: To był trudny tydzień

» 3 grudnia 2023, 00:28 - Autor: matheo - źródło: TNT Sports
Harry Maguire był niepocieszony po sobotnim meczu Manchesteru United z Newcastle United. Czerwone Diabły przegrały na St James’ Park 0:1.
» Harry Maguire był niepocieszony po spotkaniu z Newcastle United | Fot. MUTV
Zespół Erika ten Haga w starciu ze Srokami nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, ale po zmianie stron szybko na listę strzelców wpisał się Anthony Gordon.

– To był trudny tydzień, bo w sześć dni rozegraliśmy trzy wyjazdowe spotkania. Szczerze mówiąc, to w pierwszej połowie, wyglądaliśmy właśnie na zespół, który grał trzeci mecz w ciągu sześciu dni. Tempo nie było odpowiednie, brakowało intensywności. Byli dużo lepsi niż my. Później graliśmy nieco lepiej, ale ostatecznie i tak zrobiliśmy za mało – stwierdził Maguire w rozmowie z TNT Sports.

– Staraliśmy się wywierać presję na rywalu. Mogliśmy mieć bramkę, jednego gola sędzia nie uznał. Nie stworzyliśmy jednak wystarczająco dużo. Nie zagrażaliśmy przeciwnikom.

Maguire pytany o słabą postawę Marcusa Rashforda w tym sezonie odpowiedział: – Marcus miał niewiarygodny ubiegły sezon. W tym forma jeszcze nie przyszła. Ciężko pracuje. Wszyscy w szatni to wiedzą.

Manchester United w tym sezonie nie zanotował jeszcze ani jednego zwycięstwa z zespołem z TOP 6. Maguire pytany o ten fakt stwierdził: – To nie jest fajna statystyka. Wiedzieliśmy, że ten mecz to szansa dla nas, aby sprawdzić swoje umiejętności. Wiemy z jaką intensywnością gra Newcastle. Nie zrobiliśmy wystarczająco w tym spotkaniu i teraz musimy pomyśleć o punktach w przyszłym tygodniu.

Manchester United najbliższe spotkanie rozegra w środę 6 grudnia. Czerwone Diabły zmierzą się na Old Trafford z Chelsea (21:15).