Oceny pomeczowe: Newcastle United - Manchester United 1:0

» 2 grudnia 2023, 23:55 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United mocno rozczarował w meczu 14. kolejki Premier League. Czerwone Diabły przegrały na St James’ Park 0:1 z Newcastle United. Jak występ zawodników Erika ten Haga ocenili użytkownicy DevilPage.pl i dziennikarze Manchester Evening News? Oto oceny za sobotnie spotkanie.
» Harry Maguire i piłkarze Manchesteru United nie będą zadowoleni z wyniku meczu z Newcastle United | Fot. Press Focus
Andre Onana
Kibice Newcastle United drwili sobie z niego przyśpiewkami. Obronił uderzenie Miguela Almirona, ale kopnięcia piłki w jego wykonaniu były okropne.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 2.67

Diogo Dalot
Eksperyment z Shawem na środku obrony i Dalotem na lewej stronie nie wypalił. Gol padł po stronie Portugalczyka.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 1.58

Harry Maguire
Szybko wkręcony w ziemię przez Alexandra Isaka. Zanotował kilka bloków.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.72

Luke Shaw
Powrót na środek obrony, choć United wygląda lepiej z nim na lewej stronie. Spisał się poprawnie, biorąc pod uwagę dominację Newcastle.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 2.83

Aaron Wan-Bissaka
Zdrzemnął się, gdy Anthony Gordon wpisał się na listę strzelców. Został pogrążony przez Gordona i Livramento.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 1.97

Kobbie Mainoo
Spokojny z piłką przy nodze, ale zrobił zdecydowanie za mało.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.53

Scott McTominay
Był łatwo mijany przez atletycznych pomocników Newcastle United. Ten mecz przypomniał o jego ograniczeniach.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 1.61

Marcus Rashford
Miał szczęście, że zaczął mecz od pierwszej minuty. Słaby w ofensywie i defensywie. Nie asekurował Wana-Bissaki. Nie powinien wychodzić w pierwszym składzie.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 1.17

Bruno Fernandes
Z dwóch Bruno na boisku, to Guimaraes był bardziej wpływowy. Nie wykreował niczego, co warto było odnotować.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 2.27

Alejandro Garnacho
Jako jedyny próbował czegoś z ofensywnej trójki. Zmusił Nicka Pope’a do interwencji. W drugiej połowie słabszy.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.09

Anthony Martial
Nie powinien zaczynać tego meczu w wyjściowej jedenastce i wyglądało na to, że zejdzie w przerwie. Ostatecznie ściągnięty w drugiej połowie.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 1.32

Zmiennicy:

Rasmus Hojlund (za Martiala 61’)
Kilka razy zaznaczył swoją obecność w ofensywie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.11

Antony (za Rashforda 61’)
Oddał strzał, który trafił w Maguire’a i sędzia odgwizdał spalonego.

Komentarze (12)

Klimaa: Brak solidnych zawodników na boku obrony ponownie pokazał nam nasze słabości. Dalot to przeciętniak a na lewej stronie jest jeszcze słabszy natomiast AWB w kryciu również jest słaby. Na lewej stronie musi grać Shaw lub w ostateczności w tym sezonie Requilon.
» 3 grudnia 2023, 20:04 #12
Skiba: Dramat, z tak rozbitym Newcastle nie potrafimy strzałów oddawać. Tak źle jeszcze nie było.
» 3 grudnia 2023, 10:30 #11
Cwr91: Według mnie to oceny totalnie nie oddają występu, to piłkarze newcastle po 15/10 powinni dostać.
» 3 grudnia 2023, 10:14 #10
axel52: Kolejny mecz MU w którym najgorszy jest Rashford.
Na litość Jim przybywaj i zacznij cokolwiek robić w tym bagnie zaczynając niestety od zmiany trenera ktory jest po prostu śmieszny i gorszy według mnie od Solskjaera, a to już ogromny wyczyn.
Następnie zaciąg tegoż pana won, ale wcześniej rzeczony Rash.
Dyrektor sportowy od razu i najlepiej nie dziadzio angielski i nie żaden wychowanek kręcący się blisko czyli np.Fletcher.
Dyrektor sportowy który ma wytyczyć z władzami co i jak ma grać klub i każdy trener ma to realizować.
To na początek, bez tego to nawet szkoda gadać.
» 3 grudnia 2023, 08:13 #9
jesse: MEN to leci z tymi ocenami. Strzał Garnacho to był jedyny podryg w ofensywie. W całym meczu. Z Newcastle. U nich, ale wciąż. Jeden poprawny strzał na 90min i ktoś dostaje ocenę powyżej 2.0? Idźmy dalej - bronimy jako zespół, atakujemy jako zespół. Straciliśmy jednego gola i jeden raz (względnie) zagroziliśmy bramce Newcastle. Czyli jakby 1:1. Czyli oceny MEN, są jakby do meczu. Martial 10/10!! Tak szybko, jak truchtał po kurtkę przy zmianje, nie truchtał nigdy wcześniej. Niemądry Tem Hag nie wie, że Leniwy Tomek w zimnie nie gra? Wszystkie 1847 złotych piłek które zdobył, trzyma na kominku żeby nie zmarzły, a on by miał biegać i marznąć? Dla kogo? Dla nas, kibiców? Wolne żarty.
» 3 grudnia 2023, 00:53 #8
UnitedWeStand: Taka gra, to nie jest wina piłkarzy.
Newcastle ich po prostu masakrowało i robiło z nimi co chciało. Cud, że skończyło się tylko 1:0.

Piłkarze są przygotowywani do meczów przez sztab trenerski. Mają analizy rywala i trenują w jaki sposób mają się w danych sytuacjach zachowywać aby mieć przewagę nad przeciwnikiem i kontrolować mecz. Następnie wychodzą na boisko i nie są w stanie wyjść z piłką z własnej połowy - czyja to jest wina?

Rashford po kilkudziesięciu minutach zaczął chodzić po boisku, bo chłopakowi leżała już psycha patrząc na to co robi z nimi przeciwnik. Później Anglik wraca na chatę i czyta jaki to jest fatalny i że to przez niego przegrali, a Ten Hag potrzebuje czasu i lepszych piłkarzy, bo to przecież nie jest wina Holendra.

Za to jak gra zespół i jakie są wyniki, to odpowiada jedynie trener.

Na zapleczu Premier League jest McKenna, który robi furorę i prędzej czy później ktoś go przejmie, bo w UK są w nim zakochani i cały czas się gada o Ipswich. Może Anglik nie miałby tyle szczęścia co ETH, który już chyba wyczerpał limit do końca sezonu, ale jestem przekonany, że za Kierana, to United nie wyglądałoby w meczach jak zbieranina losowych ludzi z osiedla.
» 3 grudnia 2023, 00:23 #7
MikeMU: Tak zmiana trenera co dwa sezony to najlepszy sposób na sukces
» 3 grudnia 2023, 03:06 #6
DevoMartinez: Trzeba oddać, że Aaron się zrehabilitował i uratwał nas od straty 2 bramki. Ale błąd przy bramce taki sam jak niedawno Dalot. Brak kontroli gdzie kryty rywal.
» 3 grudnia 2023, 00:15 #5
wider: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2023 00:09

przecież tutaj na ocenę powyżej 2/3 zasługuje tylko Maguire
» 3 grudnia 2023, 00:09 #4
awe: Skonczylo sie dawanie +2 do ocen Maguireowi tylko za to ze go szkoda, facet dalej jest slabym obronca i newcastle robilo z nim co chcialo
» 3 grudnia 2023, 22:41 #3
brunofernindas: to niezły shaw wyżej niz maguire
» 3 grudnia 2023, 00:06 #2
karolkalmuk: Kogoś poniosło z tak wysokimi ocenami
» 3 grudnia 2023, 00:01 #1