Ten Hag: Powiedziałem piłkarzom, że z takim nastawieniem nie wygrają meczu

» 31 grudnia 2022, 17:16 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Erik ten Hag w ostatnim meczu Manchesteru United w 2022 roku mógł cieszyć się z trzech punktów. Czerwone Diabły pokonały Wolverhampton Wanderers (1:0) na Molineux Stadium.
» Erik ten Hag mógł cieszyć się ze zwycięstwa w ostatnim meczu Manchesteru United w 2022 roku
Ten Hag po spotkaniu z Wilkami nie uniknął pytań o Marcusa Rashforda, którego posadził na ławce rezerwowych po tym jak Anglik spóźnił się na drużynową odprawę. Rashford został bohaterem Czerwonych Diabłów, bo zdobył zwycięskiego gola w sobotnie popołudnie.

– To było dobre wejście Marcusa na boisko. Był pełen energii, żywiołowy i strzelił gola. Odpowiednio zareagował – stwierdził Erik ten Hag w rozmowie z BT Sport.

– Wszyscy muszą przestrzegać zasad. Jeśli reagujesz w taki sposób, to jest to dobra odpowiedź.

Ten Hag pytany o przebieg spotkania przyznał: – W pierwszej połowie nie byliśmy tak dobrzy. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Fred wygrywał sporo drugich piłek, dobrze współpracował, gdy pojawił się na boisku.

– W pierwszej połowie analizowaliśmy mecz, ale czasami sprawy nie układają się tak, jakbyś tego chciał. Wolves nie stworzyli sobie wielu sytuacji. My mieliśmy swoje okazje, ale trzeba było je wykorzystać.

– Nie byłem zadowolony w przerwie i powiedziałem piłkarzom, że takim nastawieniem nie wygrają meczu. Każdy musiał dać z siebie 10% więcej – dodał Ten Hag.

Manchester United najbliższe spotkanie rozegra 3 stycznia. Na Old Trafford przyjedzie Bournemouth.