Oceny pomeczowe: Manchester United - Middlesbrough 2:1

» 31 grudnia 2016, 18:53 - Autor: matheo - źródło: MEN, DevilPage.pl
Manchester United postanowił z hukiem pożegnać 2016 rok i zafundował kibicom końcówkę pełną fajerwerków w meczu z Middlesbrough 2:1 (0:0). Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Anthony Martial i Paul Pogba. Czy to jednak oni zostali najlepszymi zawodnikami spotkania? Oto oceny wystawione zawodnikom Jose Mourinho przez użytkowników DevilPage.pl i redakcję Manchester Evening News.
» Paul Pogba może być zadowolony ze swojego występu w meczu z Middlesbrough
David de GeaDavid de Gea
Niewiele do roboty przed golem Granta Leadbittera. Miał najlepsze miejsce na Old Trafford do oglądania comebacku United.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.73

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Bronił dobrze, a większość ataków Middlesbrough była przeprowadzana jego stroną. Zapuszczał się do ataków, ale tam nie zagrażał rywalom.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.46

Chris SmallingChris Smalling
Zgubił Negredo, kiedy ten zgrał piłkę do Leadbittera. Wkrótce został zmieniony.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.94

Daley BlindDaley Blind
Wkręcony w ziemię przez Traore w pierwszej połowie. Niechlujny, kiedy miał miejsce na dośrodkowania.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 5.58

Eric BaillyEric Bailly
Początkowo wyglądał na nieco „zardzewiałego”, ale szybko się rozruszał. Dobrze spisywał się, kiedy został sam na środku po zejściu Smallinga.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.86

Marouane FellainiMarouane Fellaini
To on miał pierwszą szansę dla United, ale jego strzał głową obronił Valdes. Wygrywał sporo pojedynków w powietrzu i rozsądnie rozgrywał piłkę. Zszedł z boiska, bo United szukali bramki.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.09

Ander HerreraAnder Herrera
Zagrał na pozycji Michaela Carricka. Na początku meczu szybko stracił piłkę i sprezentował Middlesbrough pierwszą okazję. Później ładnie rozgrywał piłkę, kiedy Boro starało się bronić prowadzenia.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.56

Anthony MartialAnthony Martial
Posłał potężną bombę z około 30 metrów, ale piłka trafiła w słupek. Był najlepszym piłkarzem United w pierwszej połowie. Strzelił wyrównującego gola, choć w końcówce utykał z powodu kontuzji.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 9.14

Paul PogbaPaul Pogba
Trafił w słupek w pierwszej połowie po sprytnej przewrotce. Otworzył Ibrahimoviciowi drogę do bramki przy wyrównaniu, a później strzelił zwycięskiego gola.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.54

Henrich MychitarianHenrich Mychitarian
Wymusił na Valdesie jedną dobrą interwencję w pierwszej połowie. Skończył spotkanie na lewym skrzydle, po tym jak United strzelili dwie bramki, a Mourinho chciał zamknąć sklep.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.02

Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović
Trafił w pierwszej połowie, lecz Lee Mason podjął szokującą decyzję. Wspaniałe strącenie piłki do Martiala przy wyrównującym golu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.38

Zmiennicy

Marcos RojoMarcos Rojo (za Blinda 64')
Zawinił razem ze Smallingiem przy stracie gola.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.51

Juan MataJuan Mata (za Fellainiego 64')
Asysta przy bramce Paula Pogby.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.58

Marcus RashfordMarcus Rashford (za Smallinga 72')
Dodał tempa akcjom United.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.32

Mourinho: Zasłużyliśmy na komplet punktów
Pogba: Fani dali nam dodatkową energię

Komentarze (11)

Klimaa: Bardzo ciesze się że Martial zagrał na swoim dawnym poziomie - może w ten sposób właśnie pożegnał nieudaną pierwszą część sezonu i teraz zacznie grać jak dawniej. Martial, Pogba na duży plus.
» 1 stycznia 2017, 10:28 #11
musiol: dziwne oceny ze strony MEN
» 31 grudnia 2016, 22:16 #10
vanderToki: Czy ja wiem, ja tam dałem nawet podobne. ;)
» 1 stycznia 2017, 10:39 #9
NoLogo: Valencia - większość ataków Middlesbrough była przeprowadzana jego stroną.

Chyba jakiś inny mecz oglądałem, bo Brough cisnęli stroną Blinda.
» 31 grudnia 2016, 19:41 #8
milagro: Nie wiem jaki mecz ktoś z MEN ogladał piszac te opisy, ale z tym Blindem wkręconym przez Traore w ziemię w pierwszej połowie, to jest ściema jak stad na biegun. Tak, miał Traore jedna sytuacje w 1 połowie gdzie zgubił Blinda, ale do wkręcenia w ziemię, to temu jeszcze trochę było, plus Blind w miarę okej ogarniał tego Traore, który w sumie każdego obronce by zaorał parę razy w meczu, nie tylko Blinda.

Swoja droga, dziwnie to mówić, ale w ostatnim czasie człowiek jakoś pewniejszy jest jeśli w obronie graja Jones z Rojo ;D Tak jakoś... mniejszy chaos mamy na tyłach? :P Nie wiem co się Smallowi stało, ale chłop w ostatnim czasie dosyć nie ogarnia co się dzieje, a żeby kolegów zaasekurować czasem, to zapomnij.
» 31 grudnia 2016, 19:09 #7
pawelisto2: 1 nieporozumienie Erica z Valencią i jedno Eric miał ze Smallingiem - stanowczo za dużo według mnie. Zgadzam się, Smalling miał zeszły sezon bardzo dobry, zwłaszcza pierwszą połowę sezonu, ale w tym sezonie to Rojo i Jones są świetni.
» 31 grudnia 2016, 19:20 #6
milagro: W moim odczuciu Small dużo w zeszłym sezonie zawdzięczał Blindowi. Tzn chodzi mi tu o organizację gry, przez co Small za dużo myśleć nie musiał, tylko wykonywał swoje obowiązki defensywne, a za spokój odpowiadał Blind. Jednak gdy Blind też sam zaczynał świrować, no to Small też dziwnie wtedy świrował ;) Moim zdaniem, to jest cały myk świetnego Smallinga z zeszłego sezonu, bo w tym, to w ani jednym meczu nie wyglądał jakoś porywająco. Już Blind z Bailym robili lepszą robotę, na poziomie praktycznie takim jak Rojo z Jonesem. I to są moim zdaniem nasze najlepsze duety stoperów. Inne kombinacje niezbyt się sprawdzają, bo w jakiś sposób brakuje w nich zrozumienia.

Plus można by się założyć, że Blind miałby w dzisiejszym meczu łatwiej z Traore gdyby obok niego grał Rojo, a nie Smalling. Rojo bardzo dobrze asekuruje Blinda w obowiązkach defensywnych, kiedy ten gra na LO (widać to było też w 1 sezonie u Louisa), a Small... Jego samego czasem trzeba wyprowadzać na prostą ;D
» 31 grudnia 2016, 20:33 #5
DjTED: "Marcos Rojo (za Blinda 64')
Zawinił razem ze Smallingiem przy stracie gola."

What?! Próbował zablokować dośrodkowanie ... Co on miał do straconej bramki? Jak on zawinił to proszę obiektywnie zobaczyć co zrobił Herrera przy straconej bramce..
» 31 grudnia 2016, 19:07 #4
milagro: Powiedzmy, ze Rojo trochę przysnał i był nieco spóźniony do gościa, który dośrodkowywał, chociaż ciężko za to przypisywać mu winę za straconego gola.
» 31 grudnia 2016, 19:10 #3
szturm: Pozwolił dośrodkować. Taki był jego wkład w straconą bramkę. Boczny nie powinien dopuścić do dośrodkowania a jak przyjrzysz się raz jeszcze to zobaczysz, że uchylił głowę aby w nią nie dostać. Reszta jak Herrera i Smalling też są oczywiście winni. Ale i tak najwięcej wpadek w tym meczu zanotował sędzia. Więc im tym razem wybaczam ;)
» 31 grudnia 2016, 19:38 #2
milagro: Jednak samo dośrodkowanie, takie jak dzisiaj, wcale nie musi się kończyć golem, jeśli uda się jeszcze przejąć piłkę. W przypadku takiego dośrodkowania jak z Arsenalem, gdzie piłka od razu poszła na głowę i padł gol, to inna sprawa. Tutaj można to było jeszcze wyratować.
» 31 grudnia 2016, 20:35 #1