U-18: Reading lepsze od Manchesteru United

» 27 kwietnia 2013, 17:47 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com, PremierLeague.com
Manchester United do lat 18 doznał pierwszej wyjazdowej porażki od połowy lutego. Tym razem pogromcą Czerwonych Diabłów był zespół Reading.
» Manchester United nie sprostał ekipie Reading
Podopieczni Paula McGuinnessa kiepsko rozpoczęli starcie z The Royals, a dodatkowym utrudnieniem był zmienne warunki pogodowe. Gospodarze tylko w pierwszej części gry dwukrotnie trafiali futbolówką w poprzeczkę bramki United.

Jonny Sutherland musiał wykazać się swoimi umiejętnościami między innymi przy strzale Uche Ikpeazu.

Po przerwie Czerwone Diabły spisywały się dużo lepiej, czego dowodem byłą próba Bena Pearsona, z którą poradził sobie golkiper The Royals, Dan Lincoln. Chwilę później mocnym strzałem z dystansu próbował Sam Byrne, lecz wynik pozostawał bez zmian.

Najlepszą sytuację do zdobycia gola dla Manchesteru miał Jack Wilson. Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem do świetnym zagraniu Andreasa Pereiry, ale to zawodnik Reading wygrał ten pojedynek.

Gospodarze mogli skutecznie odpowiedzieć, lecz Sheridan Murombedzi zmarnował fantastyczną akcję i nie potrafił trafić do siatki z około siedmiu metrów.

W 65. minucie Królewscy wykonywali rzut rożny. Futbolówkę dośrodkował Craig Tanner, a bramkę z bliskiej odległości zdobył obrońca, Dominic Hyam. Asystent mógł niedługo później sam wpisać się na listę strzelców, ale na wysokości zadania po raz kolejny stanął Sutherland.

Goście próbowali za wszelką cenę wyrównać, a prym w atakach na bramkę rywali wiódł Andreas Pereira.

Pod koniec spotkania warunki atmosferyczne znacznie się pogorszyły, co dodatkowo utrudniało piłkarzom z Manchesteru walkę o wyrównującego gola. Reading mogło przypieczętować swoją wygraną w doliczonym czasie gry, ale Jonny Sutherland po raz kolejny pokazać wspaniałe umiejętności po strzale De’Jaune’a Taylor’a-Crossdale’a.

Reading - Manchester United 1:0 (0:0)
(Hyam 65’)

Skład United:
Sutherland; Love, McNair, Ioannou (Barmby, 84’), Evans; Pereira, Grimshaw, Pearson, Daehli; Byrne, Wilson (Weir, 74’).

Manchester United ma przed sobą ostatni mecz sezonu regularnego, a będzie to starcie z Fulham, zaplanowane na wtorek.