W United bramki strzela każdy zawodnik

» 18 kwietnia 2013, 14:48 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com
Bramki dla Manchesteru United w tym sezonie padają z różnych stron, o czym najlepiej świadczy fakt, iż Czerwone Diabły mają najlepszy wynik w całej Premier League - do siatki rywala trafiało aż 19 różnych zawodników.
» Robin van Persie ma na swoim koncie 20 trafień
Poprzedni rekord, siedemnastu różnych strzelców, dotyczył sezonów 2006/2007 oraz 2009/2010.

Defensywa podopiecznych sir Alexa Ferguson w tej kampanii zdobyła w sumie 12 bramek, a najlepszym wynikiem może pochwalić się Patrice Evra (4 gole). Biorąc pod uwagę fakt, iż Shinji Kagawa jest bardziej pomocnikiem niż napastnikiem, druga linia ma na swoim koncie 16 trafień.

Najlepiej wypada oczywiście formacja ataku, która zdobyła w sumie 41 goli - 20 z nich to dzieło Robina van Persiego, a 12 Wayne'a Rooneya.

Co ciekawe, aż pięć trafień to bramki samobójcze.

Lista strzelców w Premier League: (20) Van Persie (12) Rooney (8) Hernandez (5) Kagawa (4) Evra (3) Rafael, Evans (2) Cleverley, Giggs, (1) Welbeck, Anderson, Fletcher, Nani, Powell, Scholes, Büttner, Vidic, Carrick, Valencia.

Komentarze (30)

Fabio: Przydałoby się ogólne zestawienie ( liczba meczy w pierwszym składzie i z ławki, liczba minut na boisku, czystych kont, goli, asyst, kartek, fauli ) całego pierwszego składu United z wszystkich rodzai rozgrywek w jakich braliśmy udział ( PL, CC, The FA Cup, LM ).
» 19 kwietnia 2013, 11:15 #28
Fabio: Można by wtedy wyliczyć średnią co ile minut dany zawodnik strzela gola, zalicza asystę, zdobywa kartkę. A propo Davida co ile minut wyjmuję piłkę z siatki, ile ma średnio ogółem interwencji na mecz i jaki procent tych interwencji jest udany.
» 19 kwietnia 2013, 11:29 #27
Klimaa: Za mało bramek strzelają stoperzy..ale do tego się już przyzwyczailiśmy. Rio nigdy nie był specjalistą w tej dziedzinie a Vidic dopiero dochodzi do pełnej formy.
» 19 kwietnia 2013, 00:05 #26
messengerUTD: Ja czekam na gola De Gei :D nawet z karnego.
» 18 kwietnia 2013, 18:56 #25
Marcin23: Dokładnie,kiedyś jakiegoś karnego powinni dać de gei,bo jest prawie 2 lata w klubie a jeszcze nic nie strzelił wiec czas najwyższy żeby zobaczył jak to jest strzelić bramkę bo na to zasłużył!
» 18 kwietnia 2013, 21:28 #24
vip14: Właśnie to jest jeden z powodów, dla których kocham MU. W United każdy zawodnik strzela gole. Nie ma tak, że jeden zawodnik bez przerwy trafia do siatki. Zdarza się, że nawet obrońcy trafiają xD
» 18 kwietnia 2013, 18:03 #23
lipskee: mozecie mnie oswiecic i przypomniec mi w ktorym meczu gola strzelil Darren Fletcher?
» 18 kwietnia 2013, 17:19 #22
TraN: Szkoda, że Youngowi z City nie zaliczyli tamtej prawidłowej bramki (3:2). Byłoby jeszcze ładniej i taka okrąglutka liczba ;D

Hiploo5: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.04.2013 15:55

Rio też nie ma żadnego gola. A i Young'a nie widzę ...
» 18 kwietnia 2013, 15:55 #18
pizdariusz: van Persie 21 trafień.
» 18 kwietnia 2013, 15:42 #17
padre: Na koniec sezonu takie podsumowanie by się przydało i do tego zabójcze porównania: ile minut potrzebuje na gola rooney, a ile chicharito, ile minut potrzebuje na gola/asystę nani, a ile valencja
» 18 kwietnia 2013, 15:08 #16
corAngar2: No dobre;) fajne są takie statystyki;p
» 18 kwietnia 2013, 15:43 #15
Biafra: @padre - się zrobi, tylko mi przypomnij na PW po zakończeniu kampanii ;)
» 18 kwietnia 2013, 15:45 #14
padre: @Biafra no przypomnę, przypomnę, jak masz dostęp do takich danych to by była rewelacja ;]
» 18 kwietnia 2013, 15:52 #13
WTC: Hernandez, a Rooney to zupełnie inni zawodnicy, którzy najczęściej poruszają się w różnych fragmetnach boiska. Nie wiem po co komu takie suche statystyki jak ilość minut potrzebna do strzelenia gola albo zaliczenia asysty. One nic nie pokazują.

Nani, a Valencia to również inni piłkarze. Mają inny styl gry i inaczej wspomagają zespół. Mają inne zadania na boisku. Jeżeli chcesz porównać ich grę ofensywną, to watpię aby jeden wypadł wyraźnie lepiej od drugiego. Najlepszą opcją na skrzydło w tym sezonie jest Young i tyle. Poważnie Nani rozegrał chyba jeden dobry mecz w tym sezonie i kilka przyzwoitych, ale na pewno nie należał do nich mecz z Tottenhamem gdzie Portugalczyk był jednym z najgorszych na murawie. Poważnie 0 na 15 celnych dośrodkowań. Nie potrafi dobrze wrzucić piłki i zamiast odegrać ją do kogoś innego, to nadal póbuje ją dośrodkować. Stwarzanie sztucznego zagrożenia, to marnowanie piłki, na którą pracuje zespół. Jedyne sosoby, które faktycznie potrafią dobrze dośrodkować, to Rooney, Young i Van Persie. Nie liczę Carricka i Scholesa.

Jedyny zawodnik, który robi zawsze różnicę na plus swoją obecnością na boisku jest Carrick. Najśmieszniejsze, że w jednym spotkaniu popełnił błąd, po którym padł gol i była to jego jedyna pomyłka w całym meczu, po której zresztą w ciągu nastu minut zanotował multum przechwytów i odbiorów, po których United zaczynało szybkie kontry, ale sytuacje marnowali inni zawodnicy. Każdy wtedy po nim jechał, a był o klasę lepszy od pozostalych.

Giggs tez popełnił błąd przy bramce, a zarówno Rooney i Rafael popełnili ich o WIELE więcej, a wtedy uratowała ich jedynie przytomność linii defensywnej, ale to po Walijczyku wszyscy jechali.

Na tym portalu beznadziejny Wazza, popełniający duże błędy Rafael (rzadko, ale wciąż), Spalony Hernandez czy nieefektywny Nani, to u większości osób święte krowy. Jedynie Brazylijczyk prezentuje się prawie zawsze w tym sezonie na wysokim poziomie, ale w defie to jeszcze mu czasem brakuje i widać, że potrafi się zgubić. Może to reakcja łańcuchowa rozpoczęta w innym fragmencie boiska, ale dosyć często musi nadrabiać za swoim rywalem i wydaje mi się, że wyłącznie ze swojej głupoty.
» 18 kwietnia 2013, 19:32 #12
Biafra: padre, mam dostęp, ale również mam sklerozę :P
» 18 kwietnia 2013, 19:49 #11
designer: dajcie jeszcze De Gei strzelic jakiegos karnego, a bedzie mozna powiedziec ze strzela gole kazdy zawodnik :)
» 18 kwietnia 2013, 15:01 #10
Kosiarz1220: Skąd tyle samobójów? :D
» 18 kwietnia 2013, 14:53 #9
devil897: jedyny jaki pamiętam to ten Rooneya ze stoke , też mnie dziwi że aż 5 :)
» 18 kwietnia 2013, 14:58 #8
mu119: evans jeszcze jeden ;)
» 18 kwietnia 2013, 14:59 #7
GiorgioB: a z sunderlandem jeden i clyne w pierwszym meczu Mu vs Świeci strzelil dwie jakos na pozatku kampani
» 18 kwietnia 2013, 15:00 #6
GiorgioB: piszac z sunderlandem mam na mysli bramke RvP ktora odbila sie od obroncy , tam bylo to zaliczone jako samobój
» 18 kwietnia 2013, 15:02 #5
Michu02: z aston villą byl jeden
» 18 kwietnia 2013, 16:00 #4
brylaantes: chodzi o samobóje przeciwników - na konto United
» 18 kwietnia 2013, 16:07 #3
trikos: No pomocnicy ostatnio troszkę nadgonili :)
» 18 kwietnia 2013, 14:51 #2
marsin7: gdyby nie Kagawa było by z nimi cienko ;p