11. kolejka PL - relacje z innych boisk

» 11 listopada 2012, 20:38 - Autor: Szejp - źródło: DevilPage.pl
W 11. kolejce Premier League nie zabrakło ciekawych meczy i jeszcze ciekawszych rezultatów. W niedzielnych szlagierach Manchester City podjął Tottenham, natomiast na Stamford Bridge do Chelsea przyjechał Liverpool. Na relację z tych dwóch spotkań zapraszam poniżej.
» Niedzielne szlagiery Premier League obfitowały w wiele emocji
Etihad Stadium, 11.11, 14:30, sędzia: M. Oliver, frekwencja: 47,208‎
Od pierwszych minut stroną dominującą był Manchester City. Popularni Obywatele, choć często gościli pod polem karnym Friedela, tak nie mogli jednak przewagi przekuć na sytuacje bramkowe.

Tymczasem w 20. minucie meczu nieoczekiwanie to Koguty wyszły na prowadzenie. Autorem pierwszej w spotkaniu bramki został Steven Caulker, który silnym strzałem głową zmusił Harta do kapitulacji.

W 25. minucie podopieczni Roberto Manciniego powinni otrzymać rzut karny po zagraniu ręką w swoim polu karnym Williama Gallasa. Pan Mike Oliver nie użył jednak gwizdka, popełniając duży błąd. 120 sekund później goście byli blisko drugiego trafienia, ale tym razem strzał Huddlestone'a był minimalnie niecelny. W 42. minucie fantastyczną szansę na wyrównanie miał Tevez. Uderzenie Argentyńczyka było jednak zbyt przewidywalne na bramkarza Kogutów. 60 sekund później blisko celu był z kolei Zabaleta. I tym razem Freidel był górą.

Po zmianie stron gospodarze znów ostro przycisnęli, lecz ponownie przez długi czas brakowało okazji pod bramką Tottenhamu. W 65. w końcu Citizens udało się dostać w pole karne rywala. Będąc w kapitalnym położeniu Aguero nie pomylił się i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

W 73. minucie podopieczni Andre Villasa-Boasa mieli wyborną okazję na kolejnego gola. Tym razem Hart nie dał się zaskoczyć i pewnie obronił strzał Bale'a. W 79. minucie oraz 240 sekund później bliscy szczęścia byli Edin Dzeko i David Silva. Ponownie w ekipie Obywateli zawiodła skuteczność.

Po serii zmasowanych ataków City w końcu udało się strzelić drugą bramkę. Ponownie o sobie dał znać super-rezerwowy Edin Dzeko, który kapitalnym wolejem posłał piłkę tuż pod poprzeczkę Friedela ustalając wynik meczu na 2-1.

Stamford Bridge, 11.11, 17:00, sędzia: H. Webb, frekwencja: 41,627
Spotkanie na Stamford Bridge gospodarze rozpoczęli z wielkim impetem. W 6. minucie gola dla Chelsea mógł zdobyć Oscar, lecz Brazylijczyk uderzył piłkę nad bramką Jonesa. W 20. minucie Liverpool nie miał już tyle szczęścia, bowiem strzał głową Johna Terry'ego został wymierzony co do centymetra. 1-0 dla The Blues.

W 28. Fernando Torres powinien podwyższyć na 2-0. Tym razem bramkarz Liverpoolu nie dał się pokonać. Przed zmianą stron wyśmienitą sytuację zmarnował jeszcze Mata, który będąc tuż przed bramką Jonesa nie trafił kompletnie między słupki Jonesa.

Po 15 minutowej przerwie Chelsea nie zamierzała zwalniać tępa. Wpierw niebezpiecznie z dystansu uderzał Mata, potem swych sił próbował Torres. W obu przypadkach na strachu się skończyło. W 58. minucie Jon Obi Mikel powinien podwyższyć na 2-0. Nigeryjczyk fatalnie jednak skiksował. W 68. minucie Mikel stanął przed kolejną szansą zdobycia swojej pierwszej w Premier League bramki. I w tej sytuacji o sporym szczęściu mógł mówić Liverpool.

W 72. minucie gościom nieoczekiwanie udało się doprowadził do remisu. Autorem gola został Luis Suarez. W 87. minucie groźnie uderzał Ivanovic. Ponownie zawiodła skuteczność.