Tego dnia: Zima na Boundary Park
29 grudnia 2011, 16:05
Biafra, manutd.com
» Ryan już w 93' zachwycał kibiców swoją grą
W ostatnim z zimowych spotkań roku 1993, kibice zgromadzeni na stadionie Oldham Athletic obejrzeli prawdziwy spektakl, którego głównymi gwiazdami byli Ryan Giggs oraz Andriej Kanczelskis.
Dokładnie 18 lat temu, 29 grudnia 1993 roku, podopieczni sir Alexa Fergusona wiedząc, iż od losów tego meczu zależy, czy dalej pozostaną w wyścigu o mistrzostwo kraju dawali z siebie wszystko, co najlepsze i pomimo, że gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu Czerwone Diabły wywiozły z trudnego terenu komplet punktów.
Wynik spotkania już w czwartej minucie otworzył Andriej Kanczelskis, którego występ w tym meczu stał pod wielki znakiem zapytania z powodu choroby. Niestety po kilkunastu minutach był już remis, bowiem Graeme Sharp pokonał Petera Schmeichela. Chwilę później w polu karnym rywala faulowany był Kanczelskis, a jedenastkę na bramkę zamienił Eric Cantona. Kibice jeszcze nie zdążyli ochłonąć po tych wydarzeniach, kiedy wspaniałym strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Rick Holden.
Na kolejne prowadzenie jeszcze przed przerwą wyprowadził United Steve Bruce, a drugie 45 minut spotkania to prawdziwy popis Ryana Giggsa, który pod nieobecność Marka Hugesa wystąpił w tym meczu jako środkowy napastnik. Walijczyk dwukrotnie pokonał bramkarza gości, a pojedynek ostatecznie zakończył się wygraną gości 5:2.
Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Fergusona wrócili do gry, a na koniec sezonu mogli cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa kraju.
29 grudnia 1993 roku,
Boundary Park
Oldham Athletic 2:5 Manchester United
(Sharp 15, R.Holden 26; Kanczelskis 4, Cantona 18 k., Bruce 38, Giggs 54, 60)
Skład United:
Schmeichel; Parker, Bruce, Pallister, Irwin; Kanczelskis, Keane, Ince (Robson 63), Sharpe; Cantona (McClair 63), Giggs.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności, za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety, osoby będą banowane bez możliwości odwołania.