Pierwsza wygrana Akademii United w lidze

» 3 września 2011, 21:06 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie zaliczyli piłkarze Akademii Manchesteru United, pokonując w sobotę drużynę Leeds United 3:1.
» Podopieczni Paula McGuinnessa odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie
Dwie bramki w spotkaniu zdobył Tom Lawrence, a wynik meczu ustalił w 87 minucie Jack Barmby. Walijski pomocnik potrzebował zaledwie 120 sekund aby pokonać bramkarza gości, kiedy to wykorzystał dokładne podanie Barmby'ego.

Goście doprowadzili do wyrównania na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, za sprawą Lewisa Turnera, który zaskoczył Joe Colla strzałem z lewej strony pola karnego.

Po zmianie stron stroną przeważającą byli gospodarze, lecz na efekt w postaci bramki trzeba było czekać piętnaście minut, wtedy bowiem w polu karnym Lawrence'a faulował Conor Qualter, a jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Chwilę później Walijczyk miał szansę na zdobycie hattricka, lecz nieznacznie przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Spokój w szeregach Czerwonych Diabłów i komplet punktów zapewnił na trzy minuty przed końcem spotkania Barmby.

Manchester United 3:1 Leeds United
(Lawrence 2', 60 k.', Barmby 87'; Turner 38')