U-18: United 4 Huddersfield 1

» 15 sierpnia 2009, 19:04 - Autor: misza - źródło: manunitedyouth.wordpress.com
W ostatnim przedsezonowym spotkaniu, które zostało rozegrane dziś w Carrington, młodzieżowa ekipa United pokonała 4-1 Huddersfield.
» Niedługo młodzi zawodnicy będą grywali także na Old Trafford
Mecz został rozegrany na nowej murawie, którą została zainstalowana z myślą rozgrywania spotkań Akademii United w sezonie 2009/10. Spotkanie obserwowała grupa, spragnionych futbolu, 120 widzów.

Pojedynek rozpoczął się fenomenalnie dla Manchesteru United, bowiem już w 1 minucie po strzale Ravela Morrisona było 1-0. Już trzy minuty później Nick Ajose w bardzo ładny sposób, z prawej strony, zagrał do Josha Kinga, który podwyższył na 2-0.

Na tym podopieczni Paula McGuinnessa jednak nie poprzestawali. W dalszym ciągu szturmowali obronę gości, która w dzisiejszym meczu miała ogrom pracy do wykonania. Bliski podwyższenia wyniku na 3-0 był Josh King.

Chwilę później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Huddersfield, przez co arbiter spotkania był zmuszony do podyktowania rzutu karnego. 'Jedenastkę' na bramkę zamienił Morrison.

Trzy minuty przed przerwą King ponownie został sfaulowany w obrębie pola karnego. Tym rzut karny wykonywał sam poszkodowany i podwyższył wynik na 4-0. Chwilę później zawodnicy udali się do szatni na 15-minutową przerwę.

Jeszcze w trakcie trwania pierwszej połowy McGuinness był zmuszony do dokonania dwóch zmian, bowiem kontuzji doznali Robbie Brady i Willie Keane. Zastąpili ich, odpowiednio, Etzaz Hussain oraz Michael Ngoo. Po przerwie na boisku nie pojawił się także Tom Thorpe, ale zmiana ta była podyktowana chęcią przetestowania nowego ustawienia, a nie kontuzją zawodnika. Zastąpił go Sean McGinty.

Na drugą połowę gracze Huddersfield wyszli znacznie bardziej skoncentrowani, podczas gdy młode Diabełki spoczęły na laurach i zaczęły popełniać niewymuszone błędy. Kilku adeptów akademii piłkarskiej Manchesteru United w drugiej połowie zaczęło grać na 'swoje konto', przez co szwankowała ogólna gra całego zespołu.

Aby być sprawiedliwym, trzeba przyznać, że okropne warunki pogodowe, które panowały podczas drugiej połowy spotkania nie pomagały graczom gości przy konstruowaniu akcji bramkowych. Trener Manchesteru United dokonał w trakcie gry jeszcze kilku zmian, ale miały one znikomy wpływ na przebieg spotkania. Jedyną bramkę goście zdobyli w 67 minucie. Niestety jej autor jest nieznany.

Najlepszym graczem spotkania został wybrany Josh King, który okazał się lepszy od Ravela Morrisona, ponieważ ten zmarnował kilka dogodnych okazji. Dobre zawody rozegrali także Willy Keake oraz Robby Brandy, ale ich do opuszczenia boiska zmusiły kontuzje. Dotąd nie wiemy jak długo potrwa przerwa w grze obu zawodników.

UNITED
1. Conor Devlin (13. Sam Johnstone 70)
2. Reece Brown (4. Tom Thorpe 63)
3. Luke Giverin
4. Tom Thorpe (15. Sean McGinty 46)
5. Scott Wootton (c)
6. Ryan Tunnicliffe (16. Larnell Cole 63)
7. Nicky Ajose (17. Jesse Lingard 61)
8. Ravel Morrison
9. Joshua King (12. John Cofie 61)
10. Will Keane (14. Michael Ngoo 36)
11. Robbie Brady (18. Etzaz Hussain 27)

Teraz zawodników drużyny U-18 czekają rozgrywki Premier Academy League, które zostaną zainaugurowane w przyszłą niedzielę. Pierwszym rywalem Manchesteru United będzie Southampton. Mecz zostanie rozegrany w Carrington.