McTominay zagra od pierwszej minuty z Luton Town?

» 13 lutego 2024, 12:25 - Autor: matheo - źródło: BBC Sport
Scott McTominay w sezonie 2023/2024 jest superrezerwowym w Manchesterze United. Szkocki pomocnik w najbliższym meczu z Luton Town może jednak pojawić się w wyjściowym składzie Czerwonych Diabłów.
» Scott McTominay może zagrać od pierwszej minuty w niedzielnym meczu z Luton Town | Fot. Press Focus
Czy Scott McTominay powinien rozpocząć mecz z Luton Town w wyjściowej 11?
McTominay w meczu z Aston Villą (2:1) wszedł na boisko z ławki i jako rezerwowy zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie. Szkot ma na swoim koncie 7 ligowych trafień i pod tym względem jest najskuteczniejszym piłkarzem w ekipie Erika ten Haga.

Erik ten Hag cieszy się, że ma do swojej dyspozycji McTominaya, który jako zmiennik potrafi odmieniać losy meczów. Niewykluczone, że 27-latek w niedzielnym spotkaniu z Luton na Kenilworth Road zagra od początku.

– Scott jest superrezerwowym, ale może również zaczynać mecze od pierwszej minuty – stwierdził Ten Hag w rozmowie z BBC Sport.

– Trzeba szanować takich zawodników jak Scott. Jest przykładem dla wielu innych piłkarzy. Nie ma obecnie wielu graczy, którzy są gotowi na każdą minutę, którą dostają na boisku. W meczu z Aston Villą znów to pokazał. Zawsze jest gotowy, aby wejść i zrobić różnicę – dodał Ten Hag.

Holenderski menadżer w ostatnich meczach Manchesteru United konsekwentnie stawiał na duet Casemiro – Kobbie Mainoo na środku pomocy. Niewykluczone, że miejsce jednego z zawodników w niedzielę zajmie McTominay.

Początek spotkania Luton Town vs Manchester United 18 lutego o godzinie 17:30.

Dalot chwali klubowego kolegę: Potrzebujemy takiej mentalności w klubie
Sir Jim Ratcliffe dostał zielone światło od Premier League

Komentarze (11)

Cwr91: Jak dla mnie lepiej się sprawdza jednak z ławy i pewnie nie ja jeden tak myślę
» 14 lutego 2024, 13:37 #11
Skalniak1989: Genialny zadaniowiec
» 13 lutego 2024, 17:28 #10
MaciasDevil: Scott powinien zostać super rezerwowym bo tak daje najwięcej drużynie. Zrozumiałym jest że chce grać od pierwszej minuty, ale jak już kilku napisało nie radzi sobie zbyt dobrze jak gra od początku spotkania.
» 13 lutego 2024, 14:46 #9
Syndicate: Ferguson takimi zawodnikami wygrywał mistrzostwa tak więc "ten tego"...

Generalnie McTominay powinien odejść żeby grać regularnie, albo powinien przyjść jakiś ogarnięty trener, który wreszcie ułoży tą drużynę.
» 13 lutego 2024, 15:40 #8
Syndicate: Coraz częściej mam wrażenie, że komentarze piszą nastoletni użytkownicy pewnego Managera..
» 13 lutego 2024, 14:28 #7
wider: Scott to tylko jako 9. W pomocy nie ma sensu go dawać bo chłop często nie wie co się wokół niego dzieje
» 13 lutego 2024, 13:58 #6
kacpersky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.02.2024 12:56

McT na środku pomocy to nieporozumienie i proszenie się o kłopoty. On nie ma pojęcia czym jest śledzenie rywala, nie potrafi depnąć w pościgu za przeciwnikiem, nie ma nawet prostej umiejętności skanowania przestrzeni i antycypowania gry przeciwnika. Potrafi to zrobić w przeciwnym kierunku, kiedy to my atakujemy, ale to wyklucza go z grania na pozycji pomocnika. Chyba, że zagra jako fałszywa 9, ale dlaczego miałby wówczas pojawić się na boisku kosztem Mainoo lub Casemiro? Jeden środkowy pomocnik w defensywnej roli to trochę za mało kiedy ETH stawia na wysoko ustawionych bocznych obrońców. Ja już przestaję rozumieć co ten sztab chce grać. Mamy 3 wygrane z rzędu i eksperymentowanie z nowymi rozwiązaniami, kiedy my nie mamy jeszcze żadnych wypracowanych schematów gry z nisko ustawionym rywalem poskutkuje albo jakimś głupim remisem, albo w najlepszym wypadku nerwówką do ostatnich minut jak w meczu z Luton na OT.

Jeszcze brakuje, żeby ETH dał wystąpić Antony'emu od pierwszej minuty i mamy bingo myśli szkoleniowej Holendra.
» 13 lutego 2024, 12:53 #5
sztejner: ehh Scotty Scotty...
Kiedy wchodzisz z ławki to ciężko Cię nie pochwalić,walczysz,masz udział przy bramkach,posiadasz odpowiednią energię i motywujesz,natomiast kiedy zaczynasz mecz od 1 minuty odnoszę wrażenie że drużyna gra w osłabieniu,środek pola przestaje istnieć i nie robisz tego tak jak po wejściu z ławki

Podobny problem miałem z pewnym młodym argentyńczykiem w okresie sierpień - październik. Z ławki TOP,od pierwszej FLOP
» 13 lutego 2024, 12:31 #4
mycka86: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.02.2024 12:53

Dokładnie. Ma wiele atutów, o których wspomniałeś. Aczkolwiek czysto piłkarsko jest fatalnym ŚP. Nie ma techniki, przeglądu pola, wolno podejmuje decyzje, kiepsko się ustawia i jest słaby w odbiorze. Nie ma nic co powinien mieć klasowy ŚP. Nie nadaje się do gry jako 6 czy 8, bo wyglądamy wtedy jak drużyna z dołu tabeli i podejrzewam, że nawet z takim Luton nie wygralibyśmy walki o środek pola z nim w składzie.

Pozycja, w której coś jest w stanie dać drużynie, to ofensywny pomocnik lub fałszywy napastnik. Ostatnio gdy wszedł, to Bruno został przesunięty na bok pomocy i Scott zajął jego miejsce jako 10 czy też ofensywny pomocnik. Moim zdaniem nie należy tego zmieniać.
» 13 lutego 2024, 12:52 #3
uzio: No, tylko pewien argentyńczyk jest nastolatkiem, więc wahania formy i nieregularność to jest coś normalnego w tym przypadku i przez dawanie mu szans przyniesie rezultaty.

Szkot ma 27 lat tutaj już lepiej nie będzie...
» 13 lutego 2024, 14:38 #2
sztejner: Pewnie ! Ja się w pełni zgadzam że wiekowo obaj się różnią,chodziło mi bardziej o to że o Garnacho też się mówiło o tym że jest lepszym zawodnikiem z ławki niż od 1 minuty gdzie prezentował się gorzej.
Scotty świetnie sprawdza się w roli Jokera i nie powinniśmy tego zmieniać,chłopak może teraz poczytać w mediach o tym jak staje się bohaterem United,kiedy zagra od 1' wielu kibicom może się przypomnieć z tej "złej strony" i zaraz z bohatera zostanie okrzyknięty Scotty OUT !! a takie komentarze będą padać dość szybko
» 13 lutego 2024, 14:49 #1