O czym rozmawiał Mourinho z sędzią po faulu Valencii?

» 18 lipca 2017, 07:07 - Autor: matheo - źródło: MEN
Jose Mourinho po meczu z Realem Salt Lake (2:1) wyjawił, że sędzia spotkania poprosił go o zmianę Antonio Valencii, zanim odesłał Ekwadorczyka do szatni.
» Jose Mourinho nie zgodził się z decyzją amerykańskiego sędziego, który wyrzucił z boiska Antonio Valencię
Valencia ostro potraktował Sebastiana Saucedo po tym jak ten wcześniej sfaulował Juana Matę. Hiszpan z powodu urazu musiał opuścić spotkanie zaledwie 15 minut po wejściu na boisko w drugiej połowie.

Zanim arbiter pokazał czerwoną kartkę Valencii, mieliśmy na boisku dość długą przerwę. Amerykański sędzia najpierw porozmawiał z Jose Mourinho, a następnie wyrzucił Ekwadorczyka z boiska.

– Myślę, że opóźnienie było spowodowane tym, że sędzia poprosił mnie o zmianę zawodnika, a je tego nie zrobiłem – mówi Jose Mourinho.

– Nie zrobiłem tego, bo nie zgadzam się z kartką. Saucedo, tak chyba nazywa się ten chłopak, był bardzo agresywny przez całą drugą połowę. To co stało się Macie i jego niektóre zagrania były niebezpieczne. Ale rozumiem to. Młody chłopak, entuzjazm spowodowany grą przeciwko Manchesterowi United. Trzeba jednak pamiętać, że to mecz towarzyski.

– To okres przygotowawczy, nie mam więc żadnych problemów. Dla nas to było też dobre doświadczenie, aby zagrać z jednym zawodnikiem mniej – dodaje Mourinho.

Antonio Valencia nie będzie musiał pauzować za swoją czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Realem Salt Lake.