U-18: Reading - Manchester United 2:5

» 29 kwietnia 2017, 15:17 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Zgromadzeni na Hogwood Park kibice zobaczyli aż siedem bramek w spotkaniu Reading z Manchesterem United w ramach Premier League do lat 18.
» Callum Gribbin wyprowadził Manchester United na prowadzenie w pierwszej połowie
Ostatecznie trzy punkty do swojego dorobku dopisały Czerwone Diabły, które zwyciężyły 5:2.

Jako pierwszy na listę strzelców w 26. minucie wpisał się Callum Gribbin, który popisał się precyzyjnym płaskim uderzeniem przy słupku.

Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie meczu. Po zmianie stron Czerwone Diabły powiększyły rozmiary swojego prowadzenia. Cameron Green sfaulował Aidana Barlowa we własnym polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pokonał bramkarza gospodarzy.

Dziesięć minut później kibice Reading odzyskali nadzieję na korzystny rezultat, bowiem Max Dunne dopuścił się przewinienia na Joe Wilsonie i arbiter podyktował drugi w tym spotkaniu rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Jazz Wallace.

W 72. minucie United znów poczuli się pewniej po bramce, którą zdobył Ethan Hamilton.

W końcowych minutach rywalizacji fani byli świadkami aż trzech trafień. Najpierw do bramki United trafił Akin Odimayo. Minutę później swojego drugiego gola strzelił Aidan Barlow, natomiast wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Zach Dearnley.

Manchester United zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Premier League do lat 18. Czerwone Diabły w następnej kolejce spotkają się z drugim w tabeli Arsenalem.