U-18: Emocjonujące derby Manchesteru na remis

» 3 grudnia 2016, 14:21 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Sobotnie spotkanie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach Premier League do lat 18 zakończyło się remisem 2:2.
» Sobotnie derby Manchesteru stały na bardzo wysokim poziomie
Mecz obfitował w emocje i dogodne sytuacje pod oboma bramkami. Rywalizacja miała spory ciężar gatunkowy, gdyż starły się zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w tabeli ligowej.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Callum Gribbin, który tuż przed przerwą popisał się ładną indywidualną akcją, którą zakończył słabszą, prawą nogą. Warto dodać, iż dostępu do bramki Obywateli strzegł Polak, Paweł Sokół.

To właśnie Sokół w drugiej połowie popełnił faul we własnym polu karnym, po którym arbiter przyznał Manchesterowi United rzut karny. Do futbolówki podszedł Callum Gribbin, jednak posłał ją nad poprzeczką bramki rywali.

Sytuacja ta zemściła się niedługo później, gdy doskonałym rajdem między obrońcami United błysnął Brahim Díaz. 17-letni Hiszpan wdarł się w pole karne i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.

Czerwone Diabły nie zraziły się i na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry doskonałym strzałem głową popisał się DJ Buffonge, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ostatnie słowo należało jednak do The Citizens, którzy za sprawą trafienia Phila Fodena doprowadzili do wyrównania ustalając wynik spotkania na 2:2.

Podział punktów oznacza, że to gracze City pozostali na pierwszym miejscu w tabeli z jednym punktem przewagi nad United. Czerwone Diabły rozegrały jednak o dwa mecze więcej o lokalnego rywala. Kolejnym przeciwnikiem United będzie ekipa West Bromwich Albion.