Oceny pomeczowe: Manchester United - Leicester City

» 24 września 2016, 19:53 - Autor: aruna12 - źródło: MEN/DevilPage.pl
Manchester United wrócił na zwycięski szlak w Premier League. Przekonujące i efektowne zwycięstwo nad mistrzami Anglii zapewniły bramki Smallinga, Maty, Rashforda oraz Pogby.
» Daley Blind był jednym z najlepszych piłkarzy United - Holender zaliczył dwie asysty
Poniżej prezentujemy oceny Czerwonych Diabłów po tym spotkaniu, wystawione przez redakcję Manchester Evening News oraz użytkowników DevilPage.pl.

David de GeaDavid de Gea
Nie miał zbyt dużo pracy. Przy golu Graya nie miał nic do powiedzenia, ale później popisał się świetną interwencją po strzale tego samego zawodnika.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.08

Antonio ValenciaAntonio Valencia
Przez pierwsze 10 minut wyglądał dość niepewnie, ale z czasem zaczął grać lepiej, zwłaszcza gdy przeciwnicy zaczęli tracić kolejne gole.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.41

Chris SmallingChris Smalling
Dobrze radził sobie ze Slimanim i zdobył bramkę na 1-0, kiedy jego zespół przeżywał trudne chwile. Solidny występ.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.8

Eric BaillyEric Bailly
Musi się upewnić, że wyjął Vardy'ego z kieszeni, zanim odda spodenki do prania. Anglik prawie nie powąchał piłki i został zmieniony już w przerwie.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.7

Daley BlindDaley Blind
Tym razem zagrał na lewej obronie i już przed przerwą miał na koncie dwie asysty, przy golach Smallinga oraz Pogby. Złe wieści dla Rojo, który nie jest już nawet numerem dwa na swojej pozycji.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.37

Paul PogbaPaul Pogba
Nareszcie wyglądał jak zawodnik, o którym można powiedzieć "czołowy pomocnik świata". Przy golu pokazał siłę i moc. Jego najlepszy mecz po powrocie do United.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.39

Ander HerreraAnder Herrera
Zagrał przed defensywną czwórką i odwalił kawał dobrej roboty. Wszędzie było go pełno, zmuszał piłkarzy Leicester do popełniania błędów. Pokazał, że zasługuję na regularną grę.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.88

Marcus RashfordMarcus Rashford
Przy stanie 1-0 zmarnował dogodną okazję, ale odpokutował za to bramką na 3-0. To jego trzeci gol w trzecim meczu z rzędu. Zespół Mourinho potrzebuje jego szybkości.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.85

Juan MataJuan Mata
Zagrał na pozycji numer dziesięć zamiast Rooneya i wykorzystał szansę do maksimum. Strzelił bramkę, a dzięki swojemu sprytowi, wykreował szansę Rashfordowi.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 9.13

Jesse LingardJesse Lingard
Świetnie zgrał do Maty przy jego bramce i ciężko pracował, ale był trochę zbyt mało wyrazisty, nawet wtedy gdy Diabły zdominowały Leicester.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.07

Zlatan IbrahimovićZlatan Ibrahimović
Szukał gry przez większość spotkania, toczył też ciężkie batalie z Huthem. Niestety nie doczekał się bramki, choć miał swoje sytuacje.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.54

Zmiany:

Michael CarrickMichael Carrick
Mourinho wprowadził go, by zabezpieczył tyły (wszedł w 78. minucie za Lingarda).
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.06