Pewne zwycięstwo Akademii nad Stoke

» 24 sierpnia 2013, 15:02 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Po wczorajszym triumfie rezerw Manchesteru United nad West Bromwich Albion, również drużyna do lat 18 nie zawiodła oczekiwań kibiców. Spotkanie rozgrywane na Clayton Wood Training Ground w Stoke zakończyło się zwycięstwem gości 3:0.
» Podopieczni Paula McGuinnessa zanotowali pierwsze zwcięstwo w tym sezonie
Podopieczni Paula McGuinnessa praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania i śmiało mogli zakończyć tę rywalizację z dwukrotnie większym dorobkiem bramkowym.

Wynik meczu został otworzony już po upływie 13 minut gry. Dimitri Mitchell zanotował precyzyjne dośrodkowanie z lewego skrzydła, a futbolówkę do siatki skierował Sean Goss.

Czerwone Diabły podwoiły swój dorobek bramkowy siedem minut później. Defensywa Stoke nie poradziła sobie z akcją gości i piłkę do bramki z bliskiej odległości posłał Ashley Fletcher.

Gospodarze mieli wyborną okazję do zmniejszenia strat w 33. minucie. Dean Henderson nie zdołał utrzymać w rękach uderzenia Derice‘a Richardsa, lecz Peter Makrillos nie potrafił zamienić dobitki na bramkę.

Wynik spotkania ustalił w 50. minucie Demetri Mitchell, który wykorzystał bardzo dobre podanie Jamesa Wilsona.

Kolejnym meczem Manchesteru United do lat 18 będzie domowe starcie z Wolverhampton, które zaplanowano na 28 sierpnia.

Stoke - Manchester United 0:3 (0:2)
(Goss 13‘, Fletcher 20‘, Mitchell 50‘)

Skład United: Henderson - Evans, McConnell, Borthwick-Jackson, Thompson (Ioannou 71‘) - Harrop, Goss, Willock, Mitchell (Croskery 65‘) - Fletcher (Riley 65‘), Wilson.