U-21: United w finale Premier League!

» 14 maja 2013, 22:46 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Manchester United do lat 21 gładko pokonał Liverpool 3:0 i awansował do finału rozgrywek, gdzie na podopiecznych Warrena Joyce‘a czeka już ekipa Tottenhamu.
» Larnell Cole przeżył dziś wyjątkowy wieczór na Old Trafford
Spotkanie młodych Czerwonych Diabłów z wysokości trybun postanowili obejrzeć sir Bobby Charlton oraz sir Alex Ferguson. Na Old Trafford zgromadziło się niemal 3 tysiące widzów, chcących zobaczyć obie drużyny w akcji.

Rywalizacja już od początku przebiegała po myśli gospodarzy. W 17. minucie Adnan Januzaj popisał się znakomitym podaniem z lewego skrzydła, a futbolówkę otrzymał Tom Lawrence. Walijczyk odważnie wbiegł z piłką w pole karne i został powalony na murawę. Stephan Sama został napomniany żółtą kartką, a Larnell Cole pewnie zamienił jedenastkę na bramkę.

Osiem minut później arbiter ponownie przyznał Czerwonym Diabłom rzut karny. Januzaj wywalczył futbolówkę w okolicach pola karnego Liverpoolu, zagrał do Charniego Ekangemene, a ten odegrał do Toma Lawrence‘a. Walijczyk został popchnięty i przed szansą na podwojenie dorobku bramkowego stanął Larnell Cole. Tym razem Anglik strzelił w prawy róg bramki i po raz kolejny zupełnie zmylił golkipera The Reds.

W 39. minucie zawodnik gości w walce o piłkę wykonał agresywny wślizg dwoma wyprostowanymi nogami. Sędzia nie przerwał jednak gry, a akcja zakończył się niecelnym uderzeniem jednego z graczy przyjezdnych. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry Liverpool starał się za wszelką cenę odrobić straty. W 56. minucie Krisztian Adorjan otrzymał dobre podanie i znalazł się z futbolówką na linii pola karnego. Strzał Węgra poszybował jednak wysoko nad bramką Bena Amosa.

Sześć minut później Adnan Januzaj po raz kolejny przedarł się z piłką w pole karne gości. Belg upadł na trawę, lecz arbiter tym razem nie zdecydował się użyć gwizdka.

W 70. minucie meczu Warren Joyce mógł cieszyć się z trzeciego trafienia swoich podopiecznych. Dośrodkowanie Januzaja z rzutu rożnego ugrzęzło w gąszczu piłkarzy, lecz największą przytomnością umysłu wykazał się Tom Thorpe. Kapitan United wycofał piłkę na linię pola karnego, a Larnell Cole mocnym uderzeniem skompletował hat-trick.

Dwie minuty później wyróżniający się Adnan Januzaj został sfaulowany na własnej połowie, a po kilku sekundach Jon Flanagan kopnął piłkę w stronę leżącego na murawie Belga. Arbiter po chwili wyrzucił Anglika z boiska.

Pod koniec spotkanie nieco się zaostrzyło, czego wyrazem może być przepychanka z 74. minuty. Januzaj i Jones walczyli o górną piłkę, a po chwili doszło między nimi do sprzeczki. Sędzia załagodził spór i ukarał obu piłkarzy żółtym kartonikiem.

Minutę później Tom Lawrence opuścił plac gry, a jego miejsce pojawił się Ben Pearson. W 80. minucie Warren Joyce wpuścił na boisko Liama Grimshawa, który zastąpił Adnana Januzaja.

120 sekund później Cole mógł ustrzelić czwartego gola w tym meczu. Obrońcy gości nieporadnie wybili piłkę przed własne pole karne, lecz strzał Anglika odbił się od jednego z graczy Liverpoolu i minimalnie minął bramkę.

Sześć minut przed końcem spotkania Cole doczekał się kolejnej miłej chwili. Opuszczał boisko przy owacji na stojąco, a strzelca wszystkich bramek zastąpił Andreas Pereira.

Wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka i to Manchester United będzie rywalem Tottenhamu w finale Premier League U-21. Spotkanie odbędzie się 20 maja.

Manchester United - Liverpool 3:0 (2:0)