Rio: Zobaczymy, kto będzie śmiał się ostatni
21 lutego 2012, 14:30
Biafra, manutd.com
» Rio Ferdinand w czwartek zagra o zwycięstwo dla Manchesteru United i... swoich dzieci
Rio Ferdinand przed meczem z Ajaxem wyznał, iż posiada dodatkową motywację do osiągania kolejnych sukcesów, którą jest... spokojna droga do szkoły, jaką pokonuje dziennie rano ze swoimi dziećmi.
Obrońca Manchesteru United każdego ranka ma do czynienia z kolegami i koleżankami swoich dzieci, które w przypadku najmniejszego potknięcia mistrzów Anglii są bezlitosne, śmiejąc się zarówno z Rio, jak i z jego pociech.
- Kiedy maszerujesz do szkoły, aby odprowadzić swoje dzieci, nie chcesz, aby ich koledzy i koleżanki śmiały się z nich, czy też z ciebie, tylko dlatego, że United zostało pokonane przez taką, a taką drużynę - wyznaje Anglik. - Jednak takie sytuacje mają miejsce, gdy przegrywamy jakiś mecz, czy też odpadamy z jakichś rozgrywek.
- Małe dzieci potrafią być pamiętliwe i bezlitosne. Ich umysły nie funkcjonują na zasadzie: 'on jest piłkarzem, zostawmy go w spokoju'. Jeśli faktycznie gra w piłkę, tym gorzej dla niego. Jednak wciąż w głębi mnie, drzemie małe dziecko, które ma swoją dumę i chcę mieć pewność, że będę mógł spokojnie pokonać drogę z dziećmi do szkoły, a nikt nie będzie mógł się śmiać, czy być złośliwy, bowiem wygraliśmy.
- Gdy tylko przestanę to odczuwać w ten sposób, wtedy będę wiedział, iż to najwyższy czas, aby dać sobie spokój z graniem.
Ferdinand wypowiedział się również na temat Ligi Europejskiej, która jego zdaniem jest wprawdzie czymś nowym dla piłkarzy United, ale każdy w drużynie chce ją wygrać.
- Naszym zadaniem jest podjęcie wyzwania i zagranie najlepiej, jak tylko potrafimy - dodaje Rio. - Doskonale wiemy, czego oczekują nasi fani i nie zamierzamy ich zawieść.
- Sztab szkoleniowy również tak uważa. Jako piłkarze wymagamy od siebie maksymalnego zaangażowania i jeśli nie natrafialibyśmy na to w szatni, nie byłoby miło - zakończył Anglik.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis
nie ponosi żadnej odpowiedzialności, za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety, osoby będą banowane bez możliwości odwołania.