AKTUALNOŚCI

OT100 #37: Law dopełnia formalności

Data 24 grudnia 2009, 14:51 badkins, manutd.com
OT100 #37: Law dopełnia formalności
» Bramka Lawa nie miała jednak bezpośredniego wpływu na spadek United
A A A
Old Trafford świętuje swoje setne urodziny. W związku z tym oficjalna strona klubu przypomina sto wielkich momentów w historii stadionu.

Po powrocie do swojej poprzedniej drużyny, Manchesteru City, Denis Law powracał do Teatru Marzeń, aby zmierzyć się z walczącym o utrzymanie Manchesterem United.

Historia: Zespół Tommy Docherty'ego miał za sobą mizerny sezon, a w ostatnim spotkaniu United przyszło rozegrać derby Manchesteru. Zwycięstwo mogło nie wystarczyć na utrzymanie się w Pierwszej Dywizji, zakładając, że Southampton oraz Birmingham wygrają swoje potyczki. Denis Law rozpoczął mecz od pierwszej minuty, wbrew swojej woli.

Okazja: Spotkanie nie obfitowało w wiele akcji podbramkowych i wydawało się, że padnie bezbramkowy remis. Wtedy to futbolówka trafiła pod nogi Denisa Lawa, który nie miał problemów z pokonaniem Alexa Stepneya. Lawman nie celebrował zdobycia bramki, kiedy to jego koledzy z drużyny biegli z gratulacjami. Gol wywołał prawdziwą burzę, bowiem fani United zdecydowali się wkroczyć na murawę; nie po to, aby "dorwać" swojego byłego gwiazdora, lecz w celu przerwania spotkania. Tak też się stało.

Następstwa: Mimo że do końca meczu zostało jeszcze osiem minut, Angielska Federacja (FA) zdecydowała się zachować wynik, który "posłał" United do niższej klasy rozgrywek. Wyniki na innych stadionach również nie ułożyły się po myśli Czerwonych Diabłów, zatem nawet zwycięstwo w derbach nie pomogłoby w utrzymaniu. Law kilka miesięcy później, po powrocie z Mistrzostw Świata, zdecydował się zakończyć karierę.

- Reszta zespołu rzucała się na mnie, lecz ja nie celebrowałem tego gola - wspomina Denis Law. - Czułem się chory, myśląc 'co ja właśnie zrobiłem? Czyżbym posłał mój ukochany Manchester United do niższej klasy rozgrywek?'. Dopadło mnie przygnębienie, życzyłem sobie, żeby ta piłka nie trafiła do bramki... - opowiedział o całym zdarzeniu.
» Olimpijski futbol na Old Trafford! Olimpijski futbol na Old Trafford!
Na Old Trafford zostanie rozegranyc...
» „Śpiewający sektor” na Old Trafford „Śpiewający sektor” na Old Trafford
Koniec z cichym dopingiem na Old Tr...
» Keane wróci na Old Trafford Keane wróci na Old Trafford
Irlandczyk powróci na Old Trafford ...
» "Kluczowe doświadczenie i gra na wyjazdach"
Sir Alex Ferguson stwierdził, że Ma...



Poprzedni news:
Wesołych i Diabelskich Świąt!
Następny news:
Wracają bracia Da Silva

Komentarze (1)


neraq
neraq pisze:
w dzisiejszych czasach kibice United, niestety, chyba by go zlinczowali ;/
» Czwartek, 24 grudnia 2009, 21:51 #1

Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności, za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety, osoby będą banowane bez możliwości odwołania.
MECZE
TABELA PREMIER LEAGUE
1. Manchester City Manchester City 38 89 +64
2. Manchester Utd Manchester Utd 38 89 +56
3. Arsenal Londyn Arsenal Londyn 38 70 +25
4. Tottenham Tottenham 38 69 +25
5. Newcastle Utd Newcastle Utd 38 65 +5
» Pokaż pełną tabelę «
REKLAMA
STATYSTYKI - BRAMKI
Zawodnik PL LM LE FA CC SUMA
1. Wayne Rooney 27 2 3 2 0 34
2. Javier Hernandez 10 0 2 0 0 12
3. Danny Welbeck 9 2 0 1 0 12
4. Dymitar Berbatow 7 1 0 0 1 9
5. Nani 8 0 0 0 0 8
KONTUZJE
Chris Smalling
Zawodnik: Chris Smalling
Kontuzja: uraz pachwiny
Kiedy: 06.05.2012
Powrót: przyszły sezon
Federico Macheda
Zawodnik: Federico Macheda
Kontuzja: uraz kostki
Kiedy: 24.03.2012
Powrót: przyszły sezon
Anderson
Zawodnik: Anderson
Kontuzja: Uraz mięśni nóg
Kiedy: 08.03.2012
Powrót: przyszły sezon
Darren Fletcher
Zawodnik: Darren Fletcher
Kontuzja: Problemy zdrowotne
Kiedy: 13.12.2011
Powrót: przyszły sezon
Nemanja Vidić
Zawodnik: Nemanja Vidić
Kontuzja: Zerwane więzadło
Kiedy: 07.12.2011
Powrót: przyszły sezon
RELACJE SMS
Informacje z meczów na Twoją komórkę!
FACEBOOK
REKLAMA
Sklep piłkarski Nike Manchester United
SONDA
Wzmocnienia w której formacji przydałyby się Manchesterowi United najbardziej?

POLECAMY